Renault, 2022 Paris Otomobil Fuarı'na katılıyor

Renault, 2022 Paris Otomobil Fuarı'na katılıyor

Renault, 17-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Porte de Versailles'de “Revolution Is On” temasıyla gerçekleşecek olan 89. Paris Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, yeni modellerin bizi geleceğe...

Renault, 17-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Porte de Versailles'de “Revolution Is On” temasıyla gerçekleşecek olan 89. Paris Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, yeni modellerin bizi geleceğe taşıdığını söyledi.

Çağdaş, “Renault, bu yıl Paris Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanlarını gerçekleştirdiği Z4ever, R5 Turbo 3E ve Kangoo E-Tech %100 Elektrikli modelleriyle bizleri elektrikli geleceğe taşıyor. Diğer taraftan Scenic Vision, Austral, Megane E-Tech %100 Elektrikli ve Arkana modelleriyle C segmentindeki atağını da gözler önüne seriyor.” dedi.

Renault CEO’su Luca De Meo, “Renault olarak otomobilleri seviyoruz. Bu nedenle Paris Otomobil Fuarı’ndayız. Günümüzde, yenilikçi bir yaklaşımla otomobil sevgisini ve modern otomobili yeniden yorumlama fırsatına sahip olduğumuza inanıyorum. 4L efsanesini yarattığımızda, yaptığımız şey de tam olarak buydu. Renault tarihinin en sembolik otomobillerinden biri ve Renault 4'ün modern bir yorumu olan 4EVER Trophy, elektrikli gelecek yolunda bize ipuçları veriyor” dedi.

4EVER Trophy, B-SUV olarak yeniden hayat bulan bir simge

Renault, üretimi sona erdikten otuz yıl sonra ikonik Renault 4'ün güncel elektrikli bir versiyonu olan 4EVER Trophy’i Paris Otomobil Fuarı’nda sergiliyor. Bu hafif maceracı “show car” 4L Trophy İnsani Yardım Rallisi’nin 25. yıl dönümünü kutluyor. 4EVER Trophy, 2025'te pazara sunulması planlanan, geleceğin %100 elektrikli B-SUV modelinin habercisi olarak öne çıkıyor.

 R5 TURBO 3E, drift için doğdu

R5 TURBO 3E, drift için tasarlanan tamamen elektrikli ve benzersiz bir “show car”. Renault 5 50. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak, markanın en popüler spor modellerinden olan Renault 5 TURBO ve TURBO 2'yi saygıyla anıyor. Sınıfının üstünde bir performans sergileyen model, NFT'ler ile dijital dünyaya da taşınıyor.

Konsept otomobilleri, “show car” modelleri ve yeni seri üretim modelleri ile C segmentini yeniden fethetme stratejisini en doğru şekilde özetleyen Renault, kendi DNA'sına da sadık kalarak elektrikli araçlardaki uzmanlığı ile her zamankinden daha fazla inovasyona odaklandığını gözler önüne seriyor.

 

Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli 

İlk kez sürgülü yan kapıya sahip tasarımıyla kendi sınıfını yaratan Renault Kangoo, 25 yıl sonra genlerine sadık kalarak hala sınıfının öncülerinden olmaya devam ediyor.

Benzersiz bir başarı öyküsüne sahip Kangoo, dünya genelinde 50 ülkede 4 milyon adet sattı.

Zarif tasarımı ve ferahlığı ile ailelere, bagaj hacmi ve sağlamlığıyla da profesyonellere en iyiyi sunuyor. Yıllar içinde gelişmeye devam eden Renault Kangoo, tarihinde ilk kez E-Tech %100 Elektrikli versiyonuyla kullanıcılarla buluşuyor.

Yeni ileri teknolojili SUV Austral, ilk kez otomobil severlerle buluşuyor

Yeni Austral, Renault'nun Arkana ve Megane E-Tech %100 Elektrikli ile başlattığı C segmenti atılımının bir sonraki hamlesini oluşturuyor. Atletik dış tasarımı, SUV dünyasına özgü karakteristik unsurlar barındırıyor. Yeni Austral, daha sportif bir karakter için Esprit Alpine versiyonuyla da sunulacak.

Resmi avatar RENO: Renault, Cerence ile ortaklık yapıyor

Renault, otomobiller için yapay zekâ teknolojisi üzerine çalışan Cerence şirketi ile daha kolay ve gelişmiş bir elektrikli araç deneyimi için yeni nesil, insanlaştırılmış dijital yardımcı pilotu yaratmak üzere birlikte çalışıyor. 

Cerence ve Renault elektrikli otomobilleri proaktif olarak yönlendiren ve öğretme, açıklama, basitleştirme yoluyla elektrikli araç kullanımı geliştiren bir çözüm için bir araya geldi. Amaç; insan benzeri bir etkileşimle araç içi deneyimi önemli ölçüde geliştirmek. Böylece; yeni araç işlevlerini tanıtma, farklı elektrikli araç şarj olanaklarından en iyi şekilde yararlanma, sıcaklığı ayarlama veya doğru zamanda doğru sürüş modunu ayarlama gibi kullanışlı ve akıllı işlevler önerilebilecek.

Scenic Vision

Renault, Scenic Vision konsept otomobilini geçtiğimiz mayıs ayında Paris'te düzenlenen ChangeNOW zirvesinde, karbon nötr olma yolculuğunun bir adımı olarak tanıtmıştı. Scenic Vision, Renault’nun sürdürülebilir kalkınma taahhüdünü somutlaştırıyor ve markanın tüm yaşam döngüsünü karbondan arındırma planını yansıtıyor. Çok daha fazla enerji tüketen kızılötesi ısıtıcılar yerine ultraviyole lambalarla kurutulan ve üretim sırasında enerji tüketimini yüzde 75 azaltan yeni inci beyazı boyaya sahip ilk ürün olarak öne çıkıyor.

Kangoo Hippie Caviar Motel, eğlence için yapılmış elektrikli “show car”

Renault, Kangoo Hippie Caviar Motel ile eğlence araçlarına yönelik ürün stratejisinin ikinci bölümünü Paris Otomobil Fuarı’nda sergiliyor. Yeni Kangoo L2 E-Tech Electric temel alınarak üretilen bu araç, outdoor maceracıları ve spor meraklıları için mobil, çok yönlü ve canlı bir sığınak niteliği taşıyor.

 R5 Prototipi: geçmiş, elektrikli gelecekle buluşuyor

Renault 5 Prototipi popüler, temel ve şık atasının yenilikçi bir versiyonu olarak, markanın elektrikli araçları Avrupa'da yaygınlaştırma yaklaşımını ortaya koyuyor. Renault 5 Prototipi modern, tamamen elektrikli bir yaklaşımla Renault'nun ikonik araçlarından birini geleceğe taşıyan sempatik ve küçük bir şehir otomobili.

 Megane E-Tech %100 Elektrikli: Yeni nesil elektrik

Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli, Renault'nun "nesil 2.0" elektrikli araçlarının ilk modeli ve on yıldan fazla bir süre önce başlayan elektrikli araç devriminde yeni bir dönemi temsil ediyor. Elektrikli araç ekosistemi ile kullanıcıların dijital dünyasına entegre ve bağlantılı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Renault'nun C segmentini yeniden fethetme hamlesinin ilk adımını da temsil ediyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.