Continental, Conti Urban konsept lastiğini tanıttı

Continental, Conti Urban konsept lastiğini tanıttı

Continental, 2022 Uluslararası Taşımacılık Fuarı‘nda sürdürülebilir toplu taşıma için tasarladığı Conti Urban konsept lastiğini tanıttı. Premium lastik üreticisi Continental‘in tanıttığı yeni Conti Urban konsept...

Continental, 2022 Uluslararası Taşımacılık Fuarı‘nda sürdürülebilir toplu taşıma için tasarladığı Conti Urban konsept lastiğini tanıttı.

Premium lastik üreticisi Continental‘in tanıttığı yeni Conti Urban konsept lastiği, elektrikli otobüsler ve kargo araçları için özel olarak tasarlandı. Lastik, yüzde 50 oranında geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir yapısıyla şehir içi elektrikli otobüs ve kargo araçları için verimlilik sağlıyor.

Continental, 2050 yılına kadar tüm lastik ürünlerini yüzde 100 sürdürülebilir malzemelerden üretmeyi ve tedarik zincirlerini iklim nötr şekilde yürütmeyi taahhüt ediyor.

Conti Urban lastiğinin yola temas eden sırt kısmı, kolza yağı ve pirinç kabuğu küllerinden elde edilen silika ve Continental & Alman Uluslararası İş birliği Kurumu ortak projesiyle üretilen doğal kauçuk gibi, yüzde 68 oranında yenilenebilir malzemeler içeriyor. Lastiğin sırt bölgesinde kullanılan tüm doğal kauçuk, bu proje ile temin ediliyor.

Conti Urban konsept lastiği; sırt bölgesinde kullanılan kauçuk birleşimi, geniş lastik sırtı ve optimize edilen dayanıklılığı ile mevcut Conti Urban lastiklerine kıyasla yüzde 7’lik bir yuvarlanma direncine de sahip oluyor.

Şehir içi otobüs ve kargo trafiğinden kaynaklanan gürültü kirliliğinin azaltılmasına katkıda bulunmak isteyen Continental, yeni Conti Urban’ın gürültü yapısını özel olarak optimize etti. Bu özel lastik yol yüzeyinde yuvarlanırken oluşan gürültü frekanslarını daha geniş bir aralığa dağıtıyor ve daha geniş spektruma yayılan farklı frekans aralıkları, gürültünün düşük seviyede algılanmasını sağlıyor.

Dijital çözümlerle filolarda verimliliği artırıyor

Continental'in geliştirdiği, dijital olarak kesintisiz izleme sistemi sunan ContiConnect 2.0, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltırken diğer yandan hesapta olmayan lastik değişimi ve tamirat masraflarını da önlüyor.

 ContiConnect 2.0 sistemi, filo yöneticilerine lastik basıncını ve sıcaklığını gerçek zamanlı olarak izlemenin yanı sıra kilometre performansını, lastik diş derinliğini ve her lastiğin genel durumunu gözlemleme imkanı da sunuyor.

Uygulamaya bağlı olarak, veriler belirli bir radyo frekansı veya Bluetooth üzerinden aktarılıyor. Continental'in özel olarak geliştirilen, tüm standart akıllı telefon işletim sistemleri ile uyumlu uygulaması, veriye dayalı lastik incelemelerini ve verilerin yerinde okunmasını da mümkün hale getiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.