“Yolsuzlukla mücadele ilerletilmeli”

“Yolsuzlukla mücadele ilerletilmeli”

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Disiplin Denetleme Komitesi Sekreter Yardımcısı Xiao Pei, yolsuzlukla mücadelenin ilerletilmesi gerektiğini, bu konuda hiçbir tavizin verilmeyeceğini belirtti. Xiao bugün ÇKP 20. Ulusal Kongresi...

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Disiplin Denetleme Komitesi Sekreter Yardımcısı Xiao Pei, yolsuzlukla mücadelenin ilerletilmesi gerektiğini, bu konuda hiçbir tavizin verilmeyeceğini belirtti.

Xiao bugün ÇKP 20. Ulusal Kongresi ile ilgili düzenlenen bir basın toplantısında, yolsuzluğu önleyecek sistem ve mekanizmanın sürekli iyileştirilerek, yolsuzlukla mücadele konusunda daha fazla kurumsal  sonucun alınacağını söyledi.

Xiao, ÇKP Merkezi Disiplin Denetleme Komitesi ve Ulusal İstatistik Bürosu tarafından bu yıl düzenlenen bir anket sonucuna göre, katılımcıların yüzde 97,4’ünün ÇKP’nin disiplinli parti yönetiminin verimli olduğu görüşünde olduğunu, bu oranın 2012 yılına göre yüzde 22,4 yükseldiğini kaydetti. Xiao ayrıca, ankete katılan kişilerin yüzde 99’unun ÇKP’nin yolsuzlukla mücadele için aldığı önlemlerin ÇKP’nin kendi kendine reform yapma ruhunu yansıttığını düşündüklerini dile getirdi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.