Xi: "Çin tarzı modernizasyon, Çin’in somut şartlarına uygundur"

Xi: "Çin tarzı modernizasyon, Çin’in somut şartlarına uygundur"

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, Çin tarzı modernizasyonun Çin topraklarından kaynaklandığına ve Çin’in somut şartlarına uygun olduğuna işaret ederek, tüm parti üyeleri ve tüm etnik gruplara...

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, Çin tarzı modernizasyonun Çin topraklarından kaynaklandığına ve Çin’in somut şartlarına uygun olduğuna işaret ederek, tüm parti üyeleri ve tüm etnik gruplara mensup vatandaşların Çin milletinin yeniden yükselişi misyonunu sıkıca yüreklerinde taşımaları gerektiğini açıkladı.

Xi Jinping dün ÇKP 20. Ulusal Kongresi’ne katılan Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi heyetinin oturumuna katıldı.

(16 Ekim 2022 tarihinde ÇKP 20. Ulusal Kongresi, Beijing’de Büyük Halk Toplantı Sarayı’nda başladı. Etnik azınlık gruplardan bazı delegeler toplantı salonuna girdi.)

Xi Jinping oturumda yaptığı konuşmada, yeni bir döneme girilmesiyle birlikte, ÇKP’nin modern bir sosyalist ülke inşa edilmesinin gerekliliğini daha iyi anladığına ve bu yolda gerekli stratejik hazırlıkların sürekli olgunlaştığına, somut uygulamaların zenginleştiğine, bu nedenle Çin tarzı modernizasyonu başarıyla ilerlettiğine işaret etti.

Xi, Çin milletinin kendi kalkınma ve ilerleme kaderini eskiden olduğu gibi, bundan sonra da kendi ellerinde sıkıca tutması gerektiğini vurguladı.

Xi, ÇKP 20. Ulusal Kongresi’nde yapılan önemli düzenlemelerin etkin şekilde yerine getirilmesi çağrısında bulundu.

(Ekim 2022’de Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’nde tarlalar hasat dönemine girdi)

ÇKP 20. Ulusal Kongresi 16 Ekim’de Beijing’de başladı. Xi Jinping toplantıda sunduğu raporda, ÇKP’nin çekirdek misyonunun Çin halkına önderlik ederek, güçlü ve modern bir sosyalist ülkeyi inşa etmek, ikinci yüzyıl hedefine kavuşmak ve Çin tarzı modernizasyon yoluyla Çin milletinin yeniden yükselişini gerçekleştirmek olduğunu açıkladı.

(Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’nde Miao etnik grubuna mensup sanatçılar dans gösterisi yapıyor.)


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.