Valkeneş ve Tarsus kardeş şehir protokolü imzaladı

Valkeneş ve Tarsus kardeş şehir protokolü imzaladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda; Tarsus Belediyesi ile Valkaneş Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Moldova- Valkaneş’te düzenlenen törene; Gagavuzya Cumhurbaşkanı Irina Vlah, Gagavuzya...

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda; Tarsus Belediyesi ile Valkaneş Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Moldova- Valkaneş’te düzenlenen törene; Gagavuzya Cumhurbaşkanı Irina Vlah, Gagavuzya Başkenti Komrat Başkonsolosu Sayın Hasan Akdoğan, Valkaneş Valisi, Valkaneş Belediye Başkanı Victor Petrioglu, Tarsus Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nihat Çapar, Tarsus Belediyesi Meclis Üyesi Ayla Oran Erciyes, Tarsus Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Ramazan Gözener katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında Valkaneş ve Tarsus arasında; eğitim, spor, turizm, kültür ve sanat, sanayi, ticaret ve girişimcilik alanlarında iş birlikliği yapılacak.

‘’Bu protokol bizim için büyük bir öneme sahip’’

Yapılan protokolün önemine değinen Tarsus Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nihat Çapar “Bugün yapılan protokolle 10 bin yıllık tarihi olan Tarsus ile kardeş şehir oluyorsunuz. Bunun önemi sizler için olduğu kadar bizler içinde büyük bir öneme sahip.  Çünkü her iki belediye arasındaki kültürel, ekonomik, tarımsal ve sportif anlamdaki etkileşimlerle iki belediyeye de büyük katkılar sunacak.” ifadelerini kullandı.

‘’Tarsus, Türkiye’nin çok önemli belediyelerinden biri’’

Gagavuzya Başkenti Komrat Başkonsolosu Hasan Akdoğan ise, Türkiye ile Moldova arasında uzun yıllardan beri siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda sağlam ve güzel ilişkiler kurulduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

“Tarsus, Türkiye’nin çok önemli belediyelerinden biri. Hem tarımda hem de sanayide söz sahibi bir kent.  Bu anlamda iki önemli belediye arasında yapılan bu kardeşlik ilişkilerini tebrik ediyorum.”

Konuşmaların ardından, Valkaneş Belediye Başkanı Victor Petrioglu ve Tarsus Belediyesi  "Kardeş Şehir Protokolü’nü karşılıklı imzalayarak iki kent için hayırlı olmasını diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.