Uluslararası toplumdan ÇKP 20. Ulusal Kongresi’ne tebrik

Uluslararası toplumdan ÇKP 20. Ulusal Kongresi’ne tebrik

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, son günlerde birçok ülkenin lideri ve uluslararası örgüt yetkisinin Çin Komünist Partisi (ÇKP) 20. Ulusal Kongresi’nin başarıyla düzenlenmesinden dolayı tebrik ettiğini kaydetti....

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, son günlerde birçok ülkenin lideri ve uluslararası örgüt yetkisinin Çin Komünist Partisi (ÇKP) 20. Ulusal Kongresi’nin başarıyla düzenlenmesinden dolayı tebrik ettiğini kaydetti.

Wang Wenbin günlük basın toplantısında bu liderlerin ÇKP 20. Ulusal Kongresi’nin Çin’in sosyalizm inşasındaki yeni bir kilometre taşı olacağını belirterek, Xi Jinping’nin merkezinde olduğu ÇKP Merkez Komitesi’nin liderliğinde, Çin’in mutlaka yeniden canlama hedefine ulaşacağına inandıklarını anımsattı.

Wang konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Taraflar, Çin’le olan ilişkileri geliştirmeye büyük değer verdiklerini belirterek, dünya barışı ve güvenliği, çok taraflılık ile adil dünya düzenini savunan Çin’in artık dünya ekonomisinin önemli motoru haline geldiğini vurguladılar. Taraflar ayrıca, Çin’le olan dostluk ve ortaklık ilişkilerini daha da sağlamlaştırmaya ve derinleştirmeye hazır olduklarını ifade etti.”

Birçok uluslararası anket sonucuna göre, Çin’in dünyada özellikle gelişmekte olan ülkelerde geniş bir şekilde olumlu karşılandığını dile getiren sözcü, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Çin’in dünya barışı ve kalkınmasının ilerletilmesinden vazgeçilmez ve güvenilir önemli bir güç olduğunu söylediğini hatırlattı.

ÇKP’nin halk için mutluluk, ulus için yeniden canlanma ve insanlık için ilerleme peşinde koşma yönündeki asıl gayesinin hiç değişmeyeceğini vurgulayan Sözcü, “Aynı zamanda kalkınma fırsatlarını dünya ülkeleriyle paylaşarak, insanlığın kader ortaklığı oluşumunu hızlandırmaya ve insanlığın barış ile kalkınması için yeni katkılarda bulunmaya hazırız.” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.