TEGV'e bağışlanan e-atıklar ile çocuklara eğitim desteği

TEGV'e bağışlanan e-atıklar ile çocuklara eğitim desteği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) iş birliğiyle 2016 yılında hayata geçirdiği “Atma Bağışla Projesi” ile 4 bin 300’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı....

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) iş birliğiyle 2016 yılında hayata geçirdiği “Atma Bağışla Projesi” ile 4 bin 300’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı.

TEGV, çevre kirliliğini azaltmak ve e-atıkların geri dönüşümüyle elde edilen ekonomik değerle çocukların nitelikli eğitim desteği alması amacıyla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olarak görevlendirilen TÜBİSAD ile ortak hareket ederek 2016 yılında Atma Bağışla Projesi’ni hayata geçirdi.

TEGV ile TÜBİSAD işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, 2022 yılında 53 bin 859 kilogram atık toplandı ve bu bağışlarla 400 çocuğa nitelikli eğitim desteği sunulması sağlandı.

Proje ile 2016 yılından bugüne kadar ise 385 bin 554 kilogram e-atık toplandı ve elde edilen gelirle 4 bin 300’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.