Şuşa heyeti Kayseri'ye geldi

Şuşa heyeti Kayseri'ye geldi

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Kayseri havalimanında, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile daire başkanları...

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Kayseri havalimanında, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile daire başkanları çiçeklerle karşıladı.

Kayseri ile Şuşa şehri arasında, kültürel, sosyal, ekonomik ve ticari alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kardeş şehir olması oy birliği ile karara bağlanan sürecin sonunda adımlar atılmaya başladı.

Bu kapsamda Şuşa Valisi Maftun Abbasov, yardımcıları Laman Ayyubova ve Ismayil Ayyubov’un aralarında yer aldığı Şuşa heyetinden Kayseri’ye düzenlenen ziyarette, turistik Kayseri gezisi, Büyükşehir Belediyesi ziyareti ve protokol imza töreni, kitap fuarı ziyareti ve diğer temasların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kardeş şehir olmak için imzalar atılacak

 Ziyarette, Büyükşehir Belediye Meclisi oylaması ile kardeş şehir olması kararlaştırılan Azerbaycan’ın Şuşa şehri ile Kayseri arasındaki kardeşliğin resmiyet kazanması için imzalar atılacak. Heyet Başkanı Abbasov’un Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamda ziyaretinin de olacağı temaslar, protokol imza töreni ile son bulacak. Protokolde kardeş iki şehir arasında karşılıklı olarak kültürel, sosyal, ekonomik ve ticari alanlarda iş birliği yapılması planlanıyor.

 Şuşa heyetine iki günlük Kayseri programı

Kayseri gezisi kapsamında ilk gün Selçuklu Müzesi, Kurşunlu Camii, Kayseri Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Şehir Kütüphanesi, Milli Mücadele Müzesi, Seyyid Burhaneddin Türbesi, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi ve Erciyes gezisi yapılması planlanırken, Talas gezisi kapsamında ise Ali Saip Paşa Caddesi, Talas Sanat Galerisi, Ali Saip Paşa Cami, Yaman Dede Cami, Yaman Dede Konağı, Harman Meydanı, Talas Panaromik Seyir, Hocalı Parkı, Azerbaycan Kardeşlik Parkı ziyaretlerinin gerçekleşmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.