Sendeo, elektrikli araçlarla teslimata başladı

Sendeo, elektrikli araçlarla teslimata başladı

Koç Topluluğu’nun dağıtım ve teslimat sektöründeki markası Sendeo, operasyonunu elektrikli araçlarla desteklemeye başladı.  Ford E-Transit araçları filosuna katıp elektrikli araçlarla teslimata da başlayan marka, Koç Topluluğu’nun...

Koç Topluluğu’nun dağıtım ve teslimat sektöründeki markası Sendeo, operasyonunu elektrikli araçlarla desteklemeye başladı. 

Ford E-Transit araçları filosuna katıp elektrikli araçlarla teslimata da başlayan marka, Koç Topluluğu’nun Karbon Dönüşümü programını odağına alarak çalışmalarını sürdürüyor.

Eylül 2021’de faaliyetlerine başlayan Sendeo, altı ay gibi kısa bir sürede operasyonunu 81 ile taşımanın yanı sıra, karbon salımının ve hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

81 ilde; 11 transfer, 16 dağıtım merkezi ve 1.400’ün üzerinde teslimat noktasıyla lojistik sektörünün yenilikçi, sürdürülebilir ve teknolojik markası olduklarını belirten Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, “Önceliğimiz müşteri memnuniyetinde liderlik. Bunun için 7/24, çok kanallı ve her an ulaşılabilir bir müşteri deneyimi sunuyoruz. Bu liderlik hedefini, sürdürülebilirliğe hizmet eden çevreci marka stratejimizle de destekliyoruz. Bu doğrultuda, Ford E-Transit araçları filomuza dahil ederek yeni bir ilke imza attık. Koç Topluluğu’nun düşük karbon ekonomisine geçiş vizyonu bizim için önemli bir kılavuz. Bu kapsamda hazırlanan Karbon Dönüşümü Programına uygun olarak operasyonumuzu daha çevreci hale getireceğiz” dedi.

Ford E-Transit araçları dağıtım ve teslimat sektöründe ilk olarak Sendeo’nun filosuna kattığını belirten Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk, “Ford’un global ‘Gelecek Şimdi’ vizyonuna paralel şekilde, Ford Türkiye olarak biz de bir dönüşüm yolculuğundayız. Bu kapsamda; dünyanın en çok tercih edilen hafif ticari aracı olan efsane Transit aracımızın ilk tam elektrikli versiyonu E-Transit’i Kocaeli Fabrikamızda ürettik. Türkiye’nin ilk tam elektrikli ticari aracı olan E-Transit, ticari işletmeler ve filo müşterileri için heyecan verici bir yolculuğun başlangıcını simgeliyor. Geleceğin filolarında önemli bir yer edineceğine inandığımız E-Transit’in Sendeo filosuna dahil olmasından mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.