NGL Polonya’da hem şirket kurdu hem depo açtı

NGL Polonya’da hem şirket kurdu hem depo açtı

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan Norther Global Logistics (NGL), coğrafi olarak Avrupa’nın merkezinde yer alan Polonya’da yatırım gerçekleştirdi. Şirketin Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu,...

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan Norther Global Logistics (NGL), coğrafi olarak Avrupa’nın merkezinde yer alan Polonya’da yatırım gerçekleştirdi.

Şirketin Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, bu yatırımla birlikte Türkiye ile Polonya ve diğer Avrupa ülkeleri arasındaki taşımalarda rekabetçi çözümler ve önemli avantajlar sağlayacaklarını belirtti.

Emanetoğlu, “Sosnowiec’deki depomuz hizmete başladı. Polonya’ya komşu ülkelere taşınacak yükleri de buradaki depomuzda toplayacağız. Burayı uygun bir ara yükleme noktası haline getireceğiz. Böylece hem iş hacmimizi arttırıp hem de maliyetleri düşürerek piyasaya daha rekabetçi fiyatlar sunmayı hedefliyoruz.

Doğu Avrupa ülkelerinde Almanya’ya kıyasla ürün fiyatları daha uygun, taşımacılık ücretleri ise daha yüksek. Bu nedenle ülkemizdeki ithalatçılar genellikle Almanya’ya yöneliyordu. Biz de şirketimiz aracılığıyla Polonya’daki lojistik maliyetlerini düşürerek ithalatçılarımıza daha rekabetçi alternatifler sunmayı ve Doğu Avrupa’dan Türkiye’ye yaptığımız taşımalarımızı artırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Polonya’nın yurt dışı yatırımları anlamında bir başlangıç olduğunu ve hizmetlerine değer katacağına inandıklarını vurgulayan Emanetoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Avrupa’da önemli bir üretim ülkesi haline dönüşen Polonya’nın firmalarıyla da ağımızı genişletip pazar payımızı artıracağız. Gelecekte Avrupa’da sürdürülebilir büyümemizi artırmaya yönelik yeni yatırımlarımızı da devam ettirmek istiyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.