'Mal ve hizmet satmak suretiyle halkı rahatsız eden şahıslara ve dilencilere yönelik uygulama' yapıldı

'Mal ve hizmet satmak suretiyle halkı rahatsız eden şahıslara ve dilencilere yönelik uygulama' yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak “Mal ve hizmet satmak suretiyle halkı rahatsız eden şahıslara ve dilencilere yönelik uygulama” yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden...

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak “Mal ve hizmet satmak suretiyle halkı rahatsız eden şahıslara ve dilencilere yönelik uygulama” yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından huzurun ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde (cami, hastane, terminal, gar, park, bahçe vb.) kamu düzenini bozabilecek şahıslara yönelik eş zamanlı olarak “Mal ve Hizmet Satmak Suretiyle Halkı Rahatsız Eden Şahıslara ve Dilencilere Yönelik Uygulama” yapıldı.

Ülke genelinde 11.011 kara, 8 deniz ve 2’si hava aracı olmak üzere toplam 11.021 ekip, 131 dedektör köpek ve 36.752 personelin katılımı ile yapılan uygulama sonucunda; 421 aranan şahıs yakalandı, 52 şahıs gözaltına alındı, 113 şahsa adli işlem yapıldı. 21 şahsa fuhuştan, 197 şahsa dilencilikten, 14 şahsa mal ve hizmet satmak suretiyle rahatsız etmekten, 244 şahsa diğer kabahatlerden olmak üzere toplam 476 şahsa idari işlem yapıldı ve toplam 236.790 TL idari para cezası kesildi. 123.419 araç kontrol edildi, 2.619 araca idari para cezası uygulandı, 387 araç trafikten men edildi, 27 aranan araç yakalandı, 1.931.603 TL trafik cezası uygulandı. 4 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, 4 adet kurusıkı tabanca, 11 adet mermi/av tüfeği kartuşu, 6 adet kesici/delici alet ile Muhtelif miktarda uyuşturucu ve 151 paket kaçak sigara ele geçirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.