Kahta’da çiftçilere kırmızı mercimek tohumu dağıtıldı

Kahta’da çiftçilere kırmızı mercimek tohumu dağıtıldı

ADIUYAMAN - 14.10.2022 - HİBYA - Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesi projesi kapsamında, Kahta’da 32 çiftçimize toplam 29.450 kg  %75 hibeli Mercimek tohumu dağıtımı yapıldı. İlçe Tarım ve...

ADIUYAMAN - 14.10.2022 - HİBYA - Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesi projesi kapsamında, Kahta’da 32 çiftçimize toplam 29.450 kg  %75 hibeli Mercimek tohumu dağıtımı yapıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde gerçekleşen dağıtım törenine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zül küf Orak, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ilgili kurum personeli ve çiftçiler katıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zül küf Orak, “Bugün İl Müdürlüğümüz Kırmızı Mercimek Tarımını Yaygınlaştırılması projesi Kapsamında Çiftçilerimizin  Atıl durumda olan kıraç, kurak arazilerinde kurağa dayanıklı olan mercimek üretimi sağlayarak üretime kazandırmak amacıyla 32 çiftçimize yüzde 25'i çiftçi, yüzde 75’i Bakanlık katkılı  yüzde 75 hibeli 29.450 kg Mercimek tohumu dağıtımı yapılmıştır. Dağıtılan tohumların İlçemiz ve üreticilerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.