Kadın sağlığı panelinde, oryantal oynayarak egzersiz yaptılar

Kadın sağlığı panelinde, oryantal oynayarak egzersiz yaptılar

MERSİN - 20.10.2022 - HİBYA - Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür ederek; “Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz. Bu paneli düzenlememizin ana sebebi de budur.” dedi....

MERSİN - 20.10.2022 - HİBYA - Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür ederek; “Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz. Bu paneli düzenlememizin ana sebebi de budur.” dedi.

Kadınlar, panel öncesi sağlık taramasından geçti

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Toroslar’da Kadın Sağlığı Paneli, yoğun ilgi gördü. Panele katılan tüm kadınların tansiyon ve şeker ölçümleri yapıldı.

Ev hanımlarının yanı sıra akademi ve iş dünyasında başarılarıyla dikkat çeken kadınların bir araya geldiği panelde; Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tüm katılımcılara seslenerek güçlü kadın profilinin önemine vurgu yaptı.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Atıl Aktaş, Fizyoterapist Aslı Ak Toprak, Uzman Psikolog Büşra Sarı Ertek ve Dr. Uğurcan Üstündağ’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde; obeziteden kanserde erken teşhise, kadın ruh sağlığını etkileyen faktörlere ve pelvik taban kas egzersizlerine kadar birçok konu üzerinde duruldu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, güçlü aile için kadının güçlü olması gerektiğine dikkat çekerek; “Salonda çok güzel bir enerji var. Bu da beni mutlu etti. Şehrimizin her yerinden gelen kadınları ağırlıyoruz. Burada doktorlarımız, hocalarımız, çalışanlar ve ev hanımlarımız var. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

“Biz, güçlü ve sosyal bağları kuvvetli bir toplumuz” diyen Başkan Yılmaz; “Bizleri geleceğe taşıyan, gelecek nesillerimizi yetiştiren en önemli müessese ailedir. Çok şükür ki biz aile bağları güçlü olan bir toplumuz. Bu çok önemli. Ailemiz güçlü olursa toplumumuz da güçlü olur ve çocuklarımız da güzel yetişirler. Özgüvenli çocuk, özgüvenli gençlik ve özgüvenli kadın güçlü gelecek demek. Bu açıdan güçlü aile için de mutlaka kadının güçlü olması gerekiyor. Bu etkinliği düzenlememizin ana sebebi de budur. Dertlerinizi, sıkıntılarınızı paylaşmak ve bunlara çözüm bulmak bizim en önemli görevlerimiz arasında. Panele katkı sunan kıymetli akademisyenlerimize ve burada yüksek ve güçlü enerjinin bir parçası oldukları için tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, panele katkı sunan akademisyenlere teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdim etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.