İzmir’den sokak hayvanları çalıştayı

İzmir’den sokak hayvanları çalıştayı

Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ve Hayvanlar İçin Projeler Derneği tarafından organize edilen çalıştayın açılışına; HAYTAP...

Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü’nde Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ve Hayvanlar İçin Projeler Derneği tarafından organize edilen çalıştayın açılışına; HAYTAP temsilcileri, Hayvanlar İçin Projeler Derneği temsilcileri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, açılış törenindeki konuşmasında, “Bizim doğa ile uyumlu bir hayat kurmamız lazım. Pako Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsümüz aslında tam da bu fikrin bilgisinin üretileceği bir alan. Burada verilen bu emekler, doğa ile barışık bir hayatın kurulması için vesile olur, ona katkı verir.” ifadelerini kullandı.

Çalıştayın ilk gününde "Sokak hayvanlarına yönelik kamusal çalışmalar", "Hayvan refahı, davranışları ve barınak yönetimi", "Hayvan hakları bağlamında kentsel politika ve planlama", "Bilinçli besleme ve pozitif davranış eğitimi", "İdeal birlikte yaşamda, toplumsal iletişim’ başlıkları altında fikirler üretilerek, önerilerin dile getirileceği belirtildi.

Katılımcıların, çalıştayın ikinci gününde ise; "Hayvan hakları üzerine yanlış ve doğru bilinenler", "Şehir planlamada sokak hayvanlarının göz önüne alınıp alınmaması üzerine tartışmalar", "Sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik tartışmalar", "İnsan ve hayvan yaşamının refahı için toplumsal uzlaşma", "Toplumsal yaşam unsuru olarak sokak hayvanları" konu başlıklarında atölye çalışması yapacağı bilgisi paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.