İmamoğlu: "Sultanbeylilileri 55 dakikada Taksim'e ulaştırmayı hedefliyoruz"

İmamoğlu: "Sultanbeylilileri 55 dakikada Taksim'e ulaştırmayı hedefliyoruz"

Sancaktepe Meclis İstasyonu’nundaki ilk rayları, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin ve şantiye çalışanları ile birlikte kaynatan İmamoğlu, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli...

Sancaktepe Meclis İstasyonu’nundaki ilk rayları, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin ve şantiye çalışanları ile birlikte kaynatan İmamoğlu, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli hatlarında yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “Şu an gelinen seviye muhteşem. İlk bölümle ilgili hedefimiz, 2023’ün Ağustos-Eylül’ünde Sancaktepe bölgesini  Çekmeköy'e bağlamak istiyoruz. Tabii hemen 2024’te de son çeyreğine belki kalmadan, Sultanbeyli'yi de bu hatta bağlayacak şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Telaffuzu bile zor rakamlar”

Sözünü ettiği işlerin zor ve kolay olmayan yolculuklar olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Şurada gördüğünüz şu hattın yaklaşık 1 kilometresi bile büyük rakamlar. Telaffuzu bile zor rakamlar. 500-600 milyon lirayı geçen maliyetleri bulan rakamlar. Zira şehrimizde 2030 ve 2050 vizyonuyla beraber belirlediğimiz gelecek hedefi, bu kentin 800-850 kilometre raylı sisteme ulaşmak zorunda olduğu gerçeğidir.” dedi.

“Sultanbeylilileri 55 dakikada Taksim’e ulaştırmayı hedefliyoruz”

İmamoğlu, hatla birlikte Sultanbeylilileri 55 dakikada Taksim’e ulaştırmayı hedeflediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

 “Bunu yaptığımız takdirde, bu kentte kaliteli yaşam mümkün. Bu yönüyle tam gücümüzle, tam inancımızla yola devam ediyoruz. Şu anda da yine merkezi idarede süreçlerini takip ediyoruz. Coşkulu bir şekilde, 2023’te ve 2024’te hem Sancaktepeli hem Sultanbeylili hemşerilerimizi mutlu edeceğimiz günlerde ve bu gördüğünüz tünelde, bu sefer trenimizle beraber giderek, vatandaşlarımızla buluşmak ve birbirimizi kutlamak istiyoruz.”

Tek yönde saatte 64 bin 800 yolcu taşınacak

Yapımı devam eden hat kapsamında; kentin Anadolu bölümündeki karayolu trafiğini rahatlatması beklenen ve iki yaka arasındaki araç geçişlerini düşüreceği ön görülen hat, 8 istasyondan oluşacak. 10,9 kilometrelik hattaki yolculuk süresi, 16 dakika olacak. Hat ile saatte tek yönde 64 bin 800 yolcu taşınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.