Fuarizmir, Fashion Prime ve Fashion Tech ziyaretçilerini ağırlıyor

Fuarizmir, Fashion Prime ve Fashion Tech ziyaretçilerini ağırlıyor

Fuarizmir’de İZFAŞ tarafından düzenlenen Fashion Prime – Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı ile İZFAŞ - İzgi Fuarcılık iş birliği ile gerçekleştirilen Fashion Tech - Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil...

Fuarizmir’de İZFAŞ tarafından düzenlenen Fashion Prime – Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı ile İZFAŞ - İzgi Fuarcılık iş birliği ile gerçekleştirilen Fashion Tech - Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı, 12-15 Ekim 2022 tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Fashion Prime Fuarı kapsamında, her yıl farklı bir konsept ile sanatçılarla buluşan Kumaş Aksesuar ve Hazır Giyim Trend Alanı’nın bu yıl tasarımcısı; kendi ismine patentli dokuma tekniği ile literatüre geçen uluslararası dokuma sanatçısı, Fashion Week Newyork’ta YEN koleksiyonu ile ülkemizi temsil eden Fırat Neziroğlu oldu. Ünlü sanatçı Trend Alanı için İzleme, Yansıma, Pantone ve Hayat temalarıyla özel bir tasarım gerçekleştirdi. Sanatçı; hayatın her alanında yaşadığımız izleme, yansıma ve renk harmonisinin hayata dönüştüğü, her bir temada geometrik desenler, renkler ve Anadolu’nun geleneksel yapısını geleceğe bağlayan bir tasarım ortaya çıkardı. 

Tire Kent Müzesi’nde sergilenen 700 yıllık geçmişe sahip “Beledi Dokuma Tezgahı” ve “Urgan Çarkı”nın özel üretim replikaları da Tire Belediyesi’nin desteğiyle bu fuar için getirilerek sanatçının tasarladığı alanda yerini aldı. Yıllar önce Tire’de Beledi Dokuma tekniğini öğrenen Fırat Neziroğlu ile dedesi ile annesinden dokumayı öğrenen ve Tire’de bir atölye kuran sanatın üçüncü kuşak temsilcisi Nurefşan Yaykal, 700 yıllık dokuma tezgahında katılımcılara kısa bir performans sergiledi. 

Fashion Tech Fuarı katılımcılarından Durak Tekstil’in 50. yılında başarılarını kutlamak ve aynı zamanda markayı sanayi sınırlarının ötesine taşımak için Rope N Roll Sanat Atölyesi ile birlikte hayata geçirdiği “İplikten Sanata” projesi “Morfoz” isimli sanat eseri de A Fuayı Alanı’nda sergileniyor. Sanatçı Özgür Özcan ve ekibinin String Art Tekniği ile 97 renkte 48 bin 926 metre ip kullanarak, 75 bin 272 adımda, 74 saat uygulamayla hazırladığı sanat eseri ziyaretçilerden ilgi gördü.

Fashion Prime - Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı kapsamında ilk gün düzenlenen iki defileyi yerli ve yabancı çok sayıda davetli izledi. Sektörün seçkin kumaş firmalarının ürünleriyle hazırlanan elbiselerden oluşan World Of Fashion Erkan Yılmaz’ın karma kumaş defilesi, Koreograf Serkan Duman ve Gökhan Duman’ın 30 kişilik Duman Ajans modeliyle gerçekleştirildi. Defilede tasarımcı Fırat Karapınar’ın hazırladığı elbiseler de yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.