Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Seçimden seçime millete giden bir parti asla olmadık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Seçimden seçime millete giden bir parti asla olmadık"

Erdoğan, Malatya Merkez Spor Salonu'ndaki ''Mahalle bizim, gençlik bizim'' programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: ''Bugüne kadar 81 ilimizde ve 900 ilçemizde icra edilen bu kampanyayla...

Erdoğan, Malatya Merkez Spor Salonu'ndaki ''Mahalle bizim, gençlik bizim'' programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

''Bugüne kadar 81 ilimizde ve 900 ilçemizde icra edilen bu kampanyayla parti yöneticilerimizin, milletvekillerimizin ve bakanlarımızın katılımlarıyla 3 bin 500 mahalleye ulaştık.

Hakkari’nin Bulak Mahallesi'nden Edirne’nin Meydan Mahallesi'ne, Antalya’nın Finike Mahallesi'nden Sinop’un İncedayı Mahallesi'ne, Erzurum’un Lalapaşa Mahallesi'nden İzmir’in Erzene Mahallesi'ne kadar ülkemizin dört bir yanında 150 bin gencimizin iştirakiyle 'Mahalle bizim, gençlik bizim' dedik.

Artık, 'İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti'ye' kampanyamızla gençlerimizle birlikte seçim gününe kadar durmaksızın yolumuza devam edeceğiz.

Biz de 2023’te başlayan yeni dönemin vizyonuna, Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılının ilhamı da sahibi de geleceği de sizlersiniz. Sizler bu yüzyılın gençliğisiniz.

Siyaseti manipüle ettikleri sosyal medya mecralarındaki kuru gürültülerden, dışardan aldıkları sufleleri tekrarladıkları sözde tartışma programlarından, kendi kendilerine gelin güvey oldukları toplantılardan ibaret sananlar, gelsinler Malatya’daki bu muhteşem kapalı spor salonuna baksınlar.

Biz sadece seçimden seçime millete giden bir parti asla olmadık. Bizim için milletimize hizmetle geçen her günümüz, seçim günüdür. Bizim için ülkemize eser kazandırmakla geçen her günümüz seçim günüdür. Bu anlayışla seçimlere milletimizle ahit yenileme vesilesi olarak bakıyoruz.

Milletimiz kendisi için tuğla üstüne tuğla koymamışa yetki vermez. Milletimiz,  ülkenin gelişmesi, kalkınması, büyümesi için ter dökmemişe eyvallah etmez. Birileri kendilerini aldatıyor.

Milletimiz FETÖ’cülerle benzin istasyonlarından hamburger yemek için 10 bin kilometre yol gidenlere yüz vermez. Milletimiz, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışan korkaklara emaneti teslim etmez. Milletimiz, terör örgütlerini kazıyıp atarak huzurunu güvence altına almamış olana yol açmaz.

Benim ordumun askerine hakaret eden, saygısızlık eden bu malum ana muhalefetin ve diğerlerinin hiçbirine bu ülkede Allah’ın izniyle ilk seçimlerde dersini en güzel şekilde verecektir. Ordumuza bu yakıştırmaların bedeli ödenecektir. Yargıda bu işin hesabını verecekler.

Türkiye’nin bugün sahip olduğu hiçbir imkan, bu millete altın tepsi içinde sunulmadı. Biz bin yıldır yaşadığımız bu toprakların her karışını kanımızla ve terimizle yoğurarak vatan haline getirdik. Asırlarca üç kıta yedi düveli yönettiğimiz devletlerimizi, bileğimizin gücüyle ve değerlerimize olan bağlılığımızla kurduk, yaşattık.

Akıl ve izan sahibi herkes, 20-30 yıl öncesinin Türkiyesiyle bugünün Türkiyesi arasındaki asırlık farkı görür, kabul eder, teslim eder.

Dününü bilmeyen bugününü anlayamaz, geleceğini de göremez. Türkiye’yi bugünlere getirirken gerçekleştirdiğimiz her devrimle, dışarda ve içeride yıllardır tıkır tıkır işletilen pek çok oyunu bozduğumuz için başımıza bunca işler geldi. Vesayetle kavga edip de milletin desteğiyle bunu kazanan tek siyasi kadro biziz.

Türkiye yüzyılı, sadece milletimizin değil, bölgemizle ve dostlarımızla birlikte tüm insanlığın önünde açılan yepyeni bir ufkun müjdecisidir.

Sizlerden önünüzdeki potansiyelin değerini özellikle unutmamanızı istiyorum. Sizlerden sahip olduğu vaktin her anını enerjinin her zerresini en iyi şekilde değerlendirmesini istiyorum.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.