Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun kazananları belli oldu

Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun kazananları belli oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali temasıyla düzenlenen Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda “Cantık” adlı fotoğrafıyla Halit Bozkuş, birinci oldu. Bursa Büyükşehir...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali temasıyla düzenlenen Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda “Cantık” adlı fotoğrafıyla Halit Bozkuş, birinci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğiyle 22-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen maratona başvurulan 182 eserden 51’i finale kaldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nezaket Tekin, BUFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Savaş ve Küratör Fahrettin Beceren ile fotoğraf sanatçıları Hakan Aydın, Mehmet Ateş, Murat Pulat ve Özcan Şimşek’ten oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler belirlendi.

Yapılan değerlendirmede “Cantık” fotoğrafıyla birinci seçilen Halit Bozkuş, altın madalya ile 12 bin 500 TL’lik para ödülünü almaya hak kazandı. “Köfte” fotoğrafı ile ikinci olan Merve Ergin gümüş madalya ve 10 bin TL para ödülü, “Meyve zamanı” fotoğrafıyla üçüncü olan İffet Karaca da bronz madalya ve 7 bin 500 TL para ödülü kazandı.

Mansiyona değer görülen Ayşe Ayna ‘Şıra’ isimli fotoğrafıyla 3 bin TL, Gürsel Egemen Ergin ‘Köfteci7’ adlı fotoğrafıyla 3 bin TL, Şevki Karaca da ‘Deveci armudu’ fotoğrafıyla 3 bin TL para ödülü aldı.

“Küçük saray pideli köfte” fotoğrafıyla Kurum Özel Ödülüne layık görülen Ahmet Turan Biter  2 bin TL, “Nektarin hasadı” fotoğrafıyla jüri özel ödülüne değer görülen Orhan Akça da 2 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun ödül töreni ve sergi açılışının, kasım ayı içerisinde yapılacağı duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.