Başkan Tokat: “Ortaköy’deki su sorunu Arıtma Tesisi kurularak çözülecek”

Başkan Tokat: “Ortaköy’deki su sorunu Arıtma Tesisi kurularak çözülecek”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, vatandaşın sorunlarını dinlemek, mahallelerde yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde incelemek için düzenlediği ziyaretlere Ortaköy, Akkovanlık ve Çallı mahalleleri ile devam...

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, vatandaşın sorunlarını dinlemek, mahallelerde yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde incelemek için düzenlediği ziyaretlere Ortaköy, Akkovanlık ve Çallı mahalleleri ile devam etti.

İlk olarak Ortaköy köy kahvesinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Türbe köylerinin değerli muhtarları, değerli sakinleri. Size önemli müjdelerle geldim. Burada konuşulacak konular türbe grup köylerinin ortak sorunlarıdır. Biliyorum en büyük sorununuz içme suyu. Türbe köylerinin yaşadığı su sıkıntısına çözüm bulacağız. Kultak'ta yerel su sahaları ile sorun çözüldü. Burada yerel su kaynakları ile sorunu çözemiyoruz. MUSKİ, 2023 yılında yapılacak projeyi onayladı. Arıtma Tesisi kurularak su sorunu çözülecek. Arıtma Tesisi ile baraj veya maden sahalarındaki su arıtılacak ve buranın kanayan yarası kapanacak.” dedi.

Ortaköy ve diğer mahallelerdeki yol düzenleme çalışması programının hazır olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Tokat; “Türbe köylerini kapsayan 40 bin metre karelik parke işi yapacağız. Söğütçük’teki çalışma bitince yani yaklaşık 1 hafta sonra ekiplerimiz burada olacaklar.  Çalışmalar metre karesi az olan köyden çok olan köye doğru ilerleyecek. Haklı olarak dert yandığınız çamur sorunu bu çalışmaların ardından sona erecek.

Ortaköy çevre mahallelerde yaşayan siz değerli hemşehrilerimizi yakından ilgilendiren pazar yeri konusuna da değinmek istiyorum. Hazır olan düzenek sadece satıcıları düşünen bir düzenek. Biz istiyoruz ki alışveriş yapmaya gelenler de rahat etsinler. Tarımsal alanda üreten emekçilerimizi korumak istiyoruz. Hayvancılıktan, sebzeciliğe hatta halıcılığa varıncaya kadar birçok alanda destekleme yaptık" şeklinde konuştu.

Son olarak 12 mahalleyi kapsayan yüzde 50 hibeli buğday tohumu için destekleme başlattık diyen Başkan Tokat, sözlerine şunları diyerek devam etti:

"Oda ve kooperatiflerle çalışmayı çok seviyoruz. Türbe’de 7 mahalleyi kapsayan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olmasına rağmen bizden destek talebinde hiç bulunulmadı. Kooperatif Başkanı bizimle iletişime geçerse burada da çalışma yapmayı çok isteriz.

Unutmayın ki; bu ülkenin geleceği üretimdedir. Pandemi, savaş, ekonomik krizler gıdanın insan hayatındaki önemini bir kez daha gözler önüne serdi. İlk üçte olduğumuz tarımsal ürünlerde dahi dışa bağımlı hale geldik. ‘Nasıl üreteceğiz?’ diyorsunuz. Biz destek olmaya, katkı sağlamaya hazırız. Aksi takdirde gıda krizi kapıdadır. Rusya-Ukrayna Savaşı buğday, şeker pancarı gibi ürünlere etki etti. Fiyatları hepimiz görüyoruz. Üretmekten başka çaremiz yok.”

Başkan Tokat ve beraberindekiler Ortaköy’ün ardından Akkovanlık ve Çallı'ya ziyarette bulundular.

Akkovanlık’ta Pazar esnafına ‘bereket’ dileyen, alışveriş yapan, alışverişe gelen mahalleliyle sohbet eden Başkan Tokat, köy kahvesinde grup köylerde yapılacak toplu planlama hakkında detaylı bilgi aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.