Başkan Aktaş: "Konu eğitim olunca, akan suları durduruyoruz"

Başkan Aktaş: "Konu eğitim olunca, akan suları durduruyoruz"

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nazife Hüseyin Meriç İlkokulu’na 3 katlı modern bir kütüphane inşa etti ve 600’den fazla kitap bağışladı. Büyükşehir Belediyesi, Meriç ailesi tarafından Osmangazi ilçesinin Alaşar Mahallesi’nde...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nazife Hüseyin Meriç İlkokulu’na 3 katlı modern bir kütüphane inşa etti ve 600’den fazla kitap bağışladı.

Büyükşehir Belediyesi, Meriç ailesi tarafından Osmangazi ilçesinin Alaşar Mahallesi’nde yaptırılan Nazife Hüseyin Meriç Okulu’na yeni bir kütüphane kazandırdı. 374 metrekare kapalı alanı olan ve toplam 3 kattan oluşan binanın bodrum katında atölye, uygulama dersleri ve ıslak hacimler bulunuyor. Birinci katta okuma salonu yer alırken, ikinci kat ise konferans ve çok amaçlı salon olarak kullanılabilecek. Büyükşehir Belediyesi, ayrıca kütüphaneye 600’den fazla kitap bağışlayarak destek oldu.

Bir ülkenin gelişmişlik göstergesinin eğitim ve sağlık olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çocukların daha nitelikli ortamlarda yetişerek, medeniyeti güçlendirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceklerini ifade etti. Bu sayede hem güçlü bir şehir hem de güçlü bir ülke olacaklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak konu eğitim olunca, tabir yerindeyse akan suları durduruyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokoller kapsamında okullarımızın eksiklerini gideriyoruz. Desteğimiz kimi yerde yeni bir okul inşa ederek, kimi yerde spor salonu, kimi yerde çevre düzenlemeleri, kimi yerde de tefrişatla olabiliyor. Tamamen belediyenin imkanlarıyla bu işleri yapıyoruz. Sadece bir derdimiz var. O da geleceğimiz olan yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesidir. Kütüphanelerde ve laboratuvarlarda vakit geçirsinler. Yine 2019 yılında dar gelirli ailelerimizin çocuklarının da okul öncesi eğitimden yararlanması amacıyla ana kucaklarımızı açmaya başladık. Farklı ilçelerde 21 ana kucağında eğitimler devam ediyor. Gençlerimiz için ne yapabiliriz noktasında kafa yoruyoruz. Geçen dönem BURSKOOP marifetiyle çocuklarımıza burs vermeye başladık. Şu anda 5 bini meslek lisesi 5 bini de üniversite öğrencisi olmak üzere, 10 bin öğrenciye burs veriyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.