Bal üreticisi İlknur Çakmak: “Kadınlarımızın emekleri değere dönüşüyor”

Bal üreticisi İlknur Çakmak: “Kadınlarımızın emekleri değere dönüşüyor”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın üretici kadınlara destek stantlarından faydalanan İlknur Çakmak, ürettiği balları tüketicilere ulaştırıyor. Mersin’de 25 yıldır arıcılık...

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın üretici kadınlara destek stantlarından faydalanan İlknur Çakmak, ürettiği balları tüketicilere ulaştırıyor.

Mersin’de 25 yıldır arıcılık yapan Çakmak, ürettiği balı tüketiciye ulaştırmakta güçlük çektiğini ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile bu sorundan kurtulduğunu ve artık sektöründe tanınan bir isim olduğunu söyledi.

Çakmak, küçük üreticilerin, birilerinin desteği olmadan mevcut durumlarını sürdürmesinin zor olduğunu ifade eden ederek, kendisinin bu konuda belediyeden büyük destek aldığını belirtti.

Sadece üretim yapmanın yeterli olmadığını, kaliteli üretim yapmanın da önemli olduğunu vurgulayan Çakmak, “Bu konuda ben belediyemizin stantlarından ciddi fayda gördüm. Kadınlarımız iyi ürün, kaliteli ürün üretirlerse, belediyemiz zaten bize yol açıyor.” şeklinde konuştu.

“Belediyemizin stantlarıyla, kadınlarımızın emekleri değere dönüşüyor”

Çakmak, üretici kadınların emeğinin şimdiye kadar görmezden gelindiğini, ancak üretici kadın stantları ile bu durumun değiştiğini öne sürerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Kadınlarımız her zaman üretimin içinde vardı, ama kadının adı yoktu. Kadının emeğinin karşılığı, değeri yoktu. Belediyemizin stantlarıyla beraber, kadınlarımızın emekleri değere dönüşüyor. Kadınların emekleri geri dönüş sağladığı zaman, insanların azmini de artırıyor.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.