Aruba EdgeConnect, ICSA Labs Secure SD-WAN sertifikasını elde eden ilk platform oldu

Aruba EdgeConnect, ICSA Labs Secure SD-WAN sertifikasını elde eden ilk platform oldu

Yeni EdgeConnect’in gelişmiş güvenlik özellikleri güvenlik ya da bağlanabilirlikten taviz vermeden şubeler özelindeki güvenlik duvarlarına ihtiyacı ortadan kaldırıyor. SAN JOSE, Kaliforniya - Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi...

Yeni EdgeConnect’in gelişmiş güvenlik özellikleri güvenlik ya da bağlanabilirlikten taviz vermeden şubeler özelindeki güvenlik duvarlarına ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

SAN JOSE, Kaliforniya - Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba bugün, SD-WAN platformu Aruba EdgeConnect Enterprise’ın titiz bir değerlendirme süreci sonrasında ICSA Labs Secure SD-WAN Sertifikası’nı almaya hak kazanarak, bu alandaki ödüle kavuşan ilk SD-WAN çözümü olduğunu açıkladı. ICSA Labs güvenlik ve sağlık sektörlerindeki bilişim teknolojileri (BT) ürünlerinin yanı sıra dünyanın en iyi teknoloji tedarikçilerinin birçoğunda ürün uyumluluğu, güvenilirliği ve performansına dair testler gerçekleştiriyor ve sertifika veriyor.

ICSA Labs’in güvenlik programlarından sorumlu yöneticisi Jack Walsh, “ICSA Labs olarak verdiğimiz SD-WAN sertifikamızla SD-WAN ürününün güvenli şekilde çalıştığını doğrulamanın yanı sıra hem WAN özelinde hem de güvenlik fonksiyonların doğru şekilde çalıştığına dair gerekli politikaların uygulandığından emin olmak için titizlikle uygulanan testlere tabi tutuyoruz. ICSA Labs’taki uyguladığımız güvenlik testi, güvenlik duvarlarına özgü verdiğimiz sertifikalarla aynı standardı taşıyor. Tıpkı güvenlik duvarlarında uyguladığımız testler gibi ICSA Labs, Secure SD-WAN bileşenlerinin kapsamının, DoS saldırılarından kolay etkilenmediğini ve yapılandırılmış güvenlik politikasıyla her bir güvenlik çözümünün doğru şekilde çalıştığını gösteriyor.” dedi.

Aruba EdgeConnect Enterprise SD-WAN’la yeni nesil güvenlik duvarı, IDS/IPS, DDoS tespiti ve onarım gibi bulut çözümlerinin yanı sıra veri merkezi, şube, kampüslerin kapsamlı güvenlik hizmetleri sağlanıyor. Bu yeni özellikleri sayesinde EdgeConnect şubelerde yer alan güncelliğini kaybetmiş ve yönetimi zor fiziksel güvenlik duvarlarının yerini alırken, tüm kullanıcıların istedikleri ağ konumundan, cihazdan ve uygulamaların çalıştığı her bir yerde erişebilecekleri kesintisiz güvenlik sunuyor.

Aruba EdgeConnect SD-WAN, ClearPass ve Aruba Central NetConductor gibi çözümlerle eşleştirildiğinde, Sıfır Güven Politikası’nın temeli ve SASE güvenlik mimarisinin tamamlayıcısı olarak rol ve kimlik tabanlı erişim kontrolü ve dinamik segmentasyon sağlar. EdgeConnect SD-WAN artık kurumların iş uygulamalarını buluta taşırken ve Nesnelerin İnterneti cihazlarının kullanımını genişletirken karşılaştıkları karmaşık güvenlik sorunlarını irdeler. Nesnelerin İnterneti cihazları VPN sunucuları ya da ZTNA aracısı üzerinde çalışmadığı için SASE’nin hem kullanıcı hem de cihaz görünürlüğünü birleştirecek, kimlik doğrulayacak ve yetkilendirme sağlayacak Sıfır Güven’e dayalı yapısıyla bütünleşmesi bir zorunluluktur.

Aruba’nın mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Damon Ennis, “Aruba, ICSA Labs Secure’un SD-WAN sertifikasını bu sektörde alan ilk şirket olmaktan gurur duyuyor. Böylece müşteriler kenar ağdan buluta, tüm WAN boyunca ağı koruyan ve bağlayan EdgeConnect Enterprise’ın gelişmiş SD-WAN kapsamından ve güvenlik yetkinliklerinden yararlanarak, sektörde hem çok iyi tanınan hem de saygı duyulan üçünü taraf doğrulamasına erişebiliyor” diyor ve ekliyor: “Bu yeni özelliklerle kapsamlı güvenlik çözümlerimizi iyileştirerek, müşterilerimizin SASE yolculuklarında ağ ve güvenlik dönüşümleri dahilinde hem şube hem de WAN genelinde güvenlik kontrollerini uyguluyorken, esneklik ve güven aşılıyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.