Akkuyu Nükleer, Ulusal Çocuk Resim Yarışması düzenliyor

Akkuyu Nükleer, Ulusal Çocuk Resim Yarışması düzenliyor

Akkuyu Nükleer A.Ş, 4 ila 16 yaş arası çocukları, “Yeşil Bir Dünya Benimle Başlar” teması ile düzenlediği Ulusal Çocuk Resim Yarışması’na katılmaya davet etti. Yarışma kapsamında; katılımcılar yaptıkları resimlerle...

Akkuyu Nükleer A.Ş, 4 ila 16 yaş arası çocukları, “Yeşil Bir Dünya Benimle Başlar” teması ile düzenlediği Ulusal Çocuk Resim Yarışması’na katılmaya davet etti.

Yarışma kapsamında; katılımcılar yaptıkları resimlerle insanların gelecek nesiller için doğayı korumaya nasıl yardımcı olabileceğini göstermeye çalışacak. Katılımcılar, yaptıkları resimlerle “Tüm insanlara uygun fiyatlı ve istikrarlı elektrik sağlanmasına nasıl yardımcı olunur?”, “Nükleer enerji diğer temiz enerji kaynaklarıyla birlikte çevrenin korunmasına nasıl katkıda bulunur?” gibi sorulara da cevap vermiş olacak.

Yarışma, 4 ila 6 yaş, 7 ila 9 yaş, 10 ila 12 yaş, 13 ila 16 yaş grubu ve en özgün resim olmak üzere 5 kategoride ve çevrimiçi formatta gerçekleştirilecek.

Beş kategorinin her birinden 3 katılımcı çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Katılımcıların resimleri, jüri tarafından teknik performans, sanatsal ifade ve yarışma temasına uygunluk açısından değerlendirilecek.

Başvuruların 17-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmanın kazananları, 26 Ekim 2022 tarihinde AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.