4. Ayakkabı Tasarım Yarışması'nda kazanan belli oldu

4. Ayakkabı Tasarım Yarışması'nda kazanan belli oldu

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin sektörün yaratıcı gücüne katkı sağlamak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl 4. kez düzenlediği Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın finali...

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin sektörün yaratıcı gücüne katkı sağlamak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl 4. kez düzenlediği Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın finali gerçekleşti. Ebru Akel’in sunuculuğunu üstlendiği gecede ön jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan Ayşegül Buka, Ekin Duru Aybey, Feyza Nur Çilingir, Öykü Ceylan, Taylan Özden, Aysu Parlak, Büşra Yiğit, Hasan Oğuzhan Bektaş, İrem Yazıcı ve Özge Yıldırım’ın tasarımları, kreatif direktörlüğünü Gamze Saraçoğlu’nun yaptığı büyüleyici bir defileyle sergilendi. Finale kalan tasarımlar; inovasyon, üretilebilirlik, işlevsellik ve estetik kriterler göz önüne alınarak değerlendirildi ve gecenin sonunda dereceye girenler ayrı ayrı ödüllendirildi.

 

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Güven Karaca ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın final gecesine aralarında Melis Birkan, Necdet ve Emel Ayaydın, Sedefhan Oğuz, Sinan Öncel, Nil Bentürk Uyguner ve Burak Uyguner gibi isimlerin yer aldığı çok sayıda davetli katıldı. 

Yarışmanın jüri koltuğunda; tasarımcı ve kreatif direktör Gamze Saraçoğlu, İDMİB Etkinlik Komitesi Başkanı Emel Güven Bardız, Ruken Mızraklı, Sedef Orman, Aslı Barış, Ahmet Baytar, Giray Sepin, Gül Ağış, Mehtap Elaidi, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Erkan Zandar yer aldı. 

4. Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın Kazananları 

Sektörün yaratıcı gücünü artırmak ve genç tasarımcıların sektöre kazandırılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen 4. Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda kadın kategorisinde Öykü Ceylan birinci olurken, erkek kategorisinde İrem Yazıcı birincilik ödülünü kazandı. 

İkincilik ödülleri Feyza Nur Çilingir ve Büşra Yiğit’e verilirken, üçüncü olan tasarımların sahipleri ise Taylan Özden ve Aysu Parlak oldu. Dijital tasarımında desteklenmesi amacıyla dijital çizimle başvuranlar arasından kadın kategorisinde birincilik Taylan Özden, erkek kategorisinde birincilik Büşra Yiğit’in oldu. 

İki ayrı kategoride de birinciler 30.000 TL, ikinciler 20.000 TL, üçüncüler 10.000 TL ve dijital çizim alanındaki birinciler 15.000 TL ödülün sahibi oldu. Final Gecesinde ilk 3’e giren yarışmacılardan bakanlığın uygun göreceği isimler yurtdışında tasarım eğitimi ve yurt içinde 6 ay yabancı dil eğitimi ile desteklenecek.  


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.