Şirket haberleri

Şirket haberleri

AKSEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji tarafından, 13 ayrı Müstakil Elektrik Depolama Tesisi Projesi'ne ilişkin EPDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı. ARCLK – Şirketin 2022 yılı revize beklentileri aşağıdaki...

AKSEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji tarafından, 13 ayrı Müstakil Elektrik Depolama Tesisi Projesi'ne ilişkin EPDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
ARCLK – Şirketin 2022 yılı revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

Beklentiler

Arçelik Ciro

2022 Beklenti

2022 Revize Beklenti

Türkiye

Yaklaşık 70% büyüme

Yaklaşık 70% büyüme

Uluslararası

> 20% büyüme

> 20% büyüme

Konsolide

> 90% büyüme

> 90% büyüme

FAVÖK Marjı

Yaklaşık %10

Yaklaşık %9,5

İşletme Sermayesi / Ciro

Yaklaşık %25

Yaklaşık %25

Yatırım Harcamaları

Yaklaşık 220 milyon Euro

Yaklaşık 260 milyon Euro

AYDEM – 0,35 milyon dolar değerinde şirket eurobondlarının geri alındığı, işlem tutarının 0,27 milyon dolar olduğu açıklandı.

BAGFS – Sermaye artırımından elde edilen fonun borç ödemelerinde ve sülfürik asit tesisleri absorbsiyon kuleleri yatırımda kullanıldığı açıklandı.

BRMEN – Şirketin İlkadım Dayanıklı Tüketim Malları ile imzaladığı 5 + 5 yıllık Distribütörlük sözleşmesi sonrasında 5 yıllık sürenin dolduğu, +5 yıllık sürenin kullanılmayacağı ve Distribütörlük sözleşmesinin karşılıklı feshedildiği açıklandı.

BRKSN – Şirket tarafından Skumtech SA şirketinin paylarının %50‘sinin satın alınmasına ve bu kapsamda İyi Niyet Anlaşması imzalanması sonrasında, Skumtech SA’ya ilişkin değerleme raporunun şirkete geldiği açıklandı.

CMBTN & ETILR & MAGEN & ORGE & TRCAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 23 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

CRDFA – 210 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

DAPGM – 30 Eylül itibariyle 1.464 m2 satış alanlı 192.620 adet bölümün 7,2 milyar TL’ye satıldığı açıklandı.

EKGYO –

Şirket tarafından ihale edilen İstanbul Eyüpsultan Göktürk 1. Etap Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesinin Yüklenici ile 1,5 milyar TL tutarla imzalandığı açıklandı.

Şirket tarafından geliştirilen projelerde 9 aylık dönemde toplam 20,6 milyar TL’nin, satışa esas brüt 561.461 m2 büyüklüğe ulaşan 3.367 adet bağımsız bölümün satışı ile gerçekleştiği açıklanırken bu satışların toplamda 201 adedinin yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştiği açıklandı.

EMNIS – Konkordoto ödemesinin on birinci taksitinin ödendiği açıklandı.

ENJSA – 368 gün vadeli 900 milyon TL ve 728 gün vadeli 600 milyon TL tutarlarında tahvil ihraç edildi.

FADE – Şirket iştiraki Hade Biyoteknoloji’nin üretime başladığı açıklandı.

GEREL – Şirket ile Petrofac International arasında, Litvanya'daki projesi için 3,1 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

GESAN – Şirketin Slovenya’lı TAB firmasının, Kuzey Makedonya’daki iştiraki TAB MAK firması ile ve TAB MAK firmasına bağlı olan bir şirket ile Stip şehrinin yakınlarında Anahtar Teslim GES Yapımı İşleri için toplamda 3,7 milyon euro bedelle anlaşmaya vardığı açıklandı.

GLYHO –

91 gün vadeli 105 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc’nin Karayipler'de yer alan St Lucia limanının kruvaziyer operasyonlarının 30 + 10 yıl süre ile işletilmesi için St Lucia hükümeti ile bir ön anlaşma imzaladığı açıklandı.

HDFGS – İstanbul Portföy tarafından kurulan L2G Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma paylarına 0,92 milyon TL tutarında girişim yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

HUBVC – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 6,1 milyon TL’sinin sermaye avansının mahsubunda, 10,3 milyon TL’sinin sermaye avansı iadesinde, 15,0 milyon TL’sinin yeni girişim sermayesi yatırımlarında, 8,1 milyon TL’sinin operasyonel giderlerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

ISGSY – Şirketin bağlı ortaklığı Nevotek Bilişim’e 1 yıla kadar vadeli, 1,8 milyon TL kısa vadeli finansman sağlanmasına karar verildiği, tutarın Nevotek Bilişim’e ödendiği açıklandı.

KSTUR – Kuştur Tatil Köyü’nün turizm mevsimi bitişi nedeniyle kapandığı açıklandı.

KFEIN – Pay geri alım programının sürecinin sonlandırıldığı açıklandı.

MAKIM – Şirketin daha önce 47,1 milyon TL tutarındaki tevsi yatırımı konusunda almış olduğu Yatırım Teşvik Belgesinin 125,0 milyon TL olarak yaptığı revize başvurusunun Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

OZGYO – SPK tarafından şirketin satın alınan 54 adet bağımsız bölümün alım/satım işleminin iptaline, bu alım/satıma ilişkin ödenen bedelin şirkete iade edilmesine karar verilmesi talepli bir davanın reddedildiği açıklandı.

QNBFB – Şirketin sermayesinin % 49'una iştirak ettiği Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik’deki ortaklık payı kapsamında Cigna Nederland tarafından sahip olunan ve Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik sermayesinin %51'ine karşılık gelen toplam 22.950.000 adet payın 1 milyar TL bedelle satın alınmasına ilişkin olarak Hisse Alım Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

TRILC – Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin Turkfleks markası ile 14,1 milyon TL bedelle şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

TGSAS – İDMİB’in gerçekleştirdiği 2021 İhracatta Fark Yaratanlar Ödül Töreninde 2021 yılında gerçekleştirdiği ihracat rakamı ile şirketin Platin başarı ödülü aldığı açıklandı.

VAKBN – 91 gün vadeli 844 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YEOTK – Isparta’da bulunan 41.526 m2’lik arsanın GES kurmak amacıyla satın alındığı açıklandı.

YKBNK – 137 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.