Şirket haberleri

Şirket haberleri

ATSHY – Şirketin iştiraki Naviga Tekstil ile Arı Personel Kıyafetleri arasında 0,33 milyon dolarlık Kumaş Satış Protokolü imzalandığı açıklandı. CCOLA – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan...

ATSHY – Şirketin iştiraki Naviga Tekstil ile Arı Personel Kıyafetleri arasında 0,33 milyon dolarlık Kumaş Satış Protokolü imzalandığı açıklandı.

CCOLA – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

CRFSA & NTGAZ & PENTA & YAYLA – VBTS kapsamında şirket paylarına 18 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

DNISI – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın 1 yıl süre ile yenilendiği açıklandı.

EKGYO – Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına yapılan İstanbul Kartal 12711 Ada 2 Parsel İşi ihalesinin ikinci oturumunun 26 Ekim’de yapılacağı açıklandı.

ENSRI – Şirketin Tekirdağ’da bulunan fabrikasına 2.885 m2’lik çatı GES Panellerinin yerleştirilmesi için yüklenici firma ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

GLYHO – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ardus Gayrimenkul’ün şirket iştiraki PEGYO’da sahip olduğu payların tamamı olan 5.550.694 adet payın satışının gerçekleştirildiği açıklandı.

HALKB – 70 gün vadeli 212 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

HUNER – İstanbul Portföy Greenone Yenilenebilir Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun sahibi olduğu DGN Solar Enerji Girişim paylarının %72,7'inin 4,1 milyon dolara satın alındığı ve kalan 3,3 milyon dolar ödemenin gerçekleştiği açıklandı.

ISMEN – Trabzon’a şube açılması kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

KAPLM – VBTS kapsamında şirket paylarına 18 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 18 Kasım’a kadar uzatıldı.

KARYE – İstanbul Portföy Greenone Yenilenebilir Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun sahibi olduğu DGN Solar Enerji Girişim paylarının %27,3'ünün 1,5 milyon dolara satın alındığı ve kalan 0,35 milyon dolar ödemenin gerçekleştiği açıklandı.

KCHOL – S&P tarafından şirketin uzun vadeli kredi notunun B ve not görünümünün durağan olarak revize edildiği açıklandı.

KERVT – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 31,2 milyon TL’den 2 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

KONTR – Şirket ortaklarından Sami Aslanhan'ın ve Ömer Ünsalan'ın yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara yapmış oldukları pay satış işlemlerinden elde ettikleri tutarın 500 milyon TL’sinin şirkete faizsiz borç olarak verildiği açıklandı.

MIATK – Şirket ile Katar Menşeli AVEY Firması arasında İşbirliği Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

MRSHL – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun borç ödemelerinde ve işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

OYAKC – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

OZGYO – SPK tarafından şirket yönetim kuruluna toplamda 2,4 milyon TL idari para cezası verildi.

SANEL – Şirket hakkında sosyal medyada yer alan haberlerin asılsız olduğu açıklandı.

SEKFK – 970 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

SOKM – SPK tarafından şirkete 69.783 TL idari para cezası verildi.

SUWEN – Ürdün’de faaliyete geçmek üzere bayilik sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

SUNTK – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kurum notunun AA (tr), Kısa Vadeli Ulusal Kurum notunun J1+ (tr) not görünümlerinin Stabil, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Kurum notlarının BB, not görünümünün Negatif olarak belirlendiği açıklandı.

TIRE – Şirketin OLMK ile birleşmesinin gerçekleştiği, pay değişimin oranının 0,60574162 olduğu açıklandı.

TTRAK – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

YKBNK – Bir yatırımcı tarafından bankanın 2021 yılı genel kurul toplantısında bedelsiz sermaye artırım kararı alınmamış olması gerekçesiyle dava açıldığı belirtildi.

Kaynak İnfo Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.