Şirket haberleri

Şirket haberleri

ACSEL – Şirketin mevcut üretim kapasitesinin yıllık 13.500 tondan 14.700 tona çıkarıldığına ilişkin olarak düzenlenen raporun şirkete gönderildiği açıklandı. ASELS – Şirket tarafından 2022 yılı beklentilerinde revizeye...

ACSEL – Şirketin mevcut üretim kapasitesinin yıllık 13.500 tondan 14.700 tona çıkarıldığına ilişkin olarak düzenlenen raporun şirkete gönderildiği açıklandı.

ASELS – Şirket tarafından 2022 yılı beklentilerinde revizeye gidilmedi.

2022 Beklentiler

Hasılat Artışı (TL Bazında)

>%25

FAVÖK Marjı

>%22

Yatırım Harcamaları

5 Milyar TL

BMSCH – Şirket tarafından Yalova’da 10.000 m²’lik arsanın 22,3 milyon TL bedelle satın alındığı açıklandı.

BOBET – Lisanssız GES için gerekli araştırmaların yürütülmesi kapsamında Aldo Enerji ile danışmanlık sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

DAPGM – Bakanlık tarafından ihale edilen İzmir Alaçatı’daki 3.607 m2’lik arsanın 80,2 milyon TL’ye satın alındığı, 20,1 milyon TL’nin peşinat olarak ödendiği kalan tutarın 24 ay içerisinde ödeneceği açıklandı.

EKGYO – Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına yapılan İstanbul Kartal 12711 Ada 2 Parsel İşi ihalesinin birinci oturumunun yapıldığı açıklandı.

ERCB –

Şirketin yurt dışından 55,2 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

Erciyas Holding tarafından 11.400.000 adet ERCB payının VAKBN lehine finansman tedarikinde teminat amaçlı rehin tesis edildiği açıklandı.

GESAN – Şirketin ADM Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen 1.Etap İşletme Yatırım Dağıtım Trafosu Alımı – C' Grubu İşi konulu ihalesine katılarak 1,2 milyon dolar ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

GLBMD – 91 gün vadeli 90 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.

INFO –

91 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Etiler İrtibat Bürosu açılması kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

ISGYO – 180 gün vadeli 270 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ISSEN – Borsa tarafından şirket paylarına 18 Kasım’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve emir paketi tedbiri getirildi.

KLKIM – 2022 revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

2022 Beklentiler

 

2022 Beklenti

Revize Beklenti

Net Satışlar

%130 - 150

%130 - 150

FAVÖK

~%20

~%20

Yatırımlar

90 - 110 Milyon TL

70 - 80 Milyon TL

İşletme Sermayesi / Net Satışlar

%10 - 15

%10 - 15

NUGYO – İstanbul Şişli’deki Nurol Power’da bulunan 3.218 m2’lik bölümün 139,8 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.

MAGEN – YEKA GES – 3 Antalya-3 (10 MWe) projesi Önlisansının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun kararı ile onaylandığı açıklandı.

MANAS – Şirketin 500 kWp kapasiteli GES yatırımı için Yatırım Teşvik Belgesi kapsamındaki süreçlerin tamamlandığı ve sistem kullanım anlaşmasının imzalandığı açıklandı.

MERCN – Şirketin bağlı ortaklığı Rowax Global SRL'nin 19,0 milyon Ron olan sermayesini iç kaynaklardan 11,3 milyon Ron artırılarak 30,4 milyon Ron'a çıkarılarak tescil edildiği açıklandı.

MSGYO – Şirketin Doğan Koç İnşaat ile münakit kat karşılığı inşaat sözleşmesi kapsamında yapılacak projeye ait toplam 222 adet bağımsız bölüme ait kat irtifakı tapularının Tapu Müdürlüğü'nce düzenlenerek şirkete teslim edildiği açıklandı.

MEGAP – VBTS kapsamında şirket paylarına 18 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

MIPAZ – Ayrılma hakkı kullanım sürecinin tamamlandığı açıklandı.

MZHLD & YAPRK – VBTS kapsamında şirket paylarına 18 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

OLMK – Birleşme nedeniyle Mondi Olmuksan payları Borsa’da en son 20/10/2022 tarihinde işlem görecek.

QUAGR – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Qua Trading’in sermayesinin 0,25 milyon TL’den 30 milyon TL’ye çıkarılmasına ve nakden artırılacak sermayede şirketin yeni pay alma hakkının tamamının kullanacağı açıklandı.

PRKME – Şirketin bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın rödovans karşılığı işletmekte olduğu ve hukuku Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü'nde Konya’daki kömür sahasına ilişkin ruhsatın, Konya Ilgın tarafından devir alınmasına ilişkin protokol imzalandığı açıklandı.

SELEC – Üç yatırımcı tarafından 2020 yılına ilişkin Genel Kurul’unda alınan kararların yoklukla malül olduğunun tespiti ve iptali istemiyle açılan davanın reddedildiği açıklandı.

SNPAM – Sönmez Çimento’nun sermayesinin 620 milyon TL’den 693,1 milyon TL’ye yükseltilmesine ve yükseltilen tutarın ortaklardan sermaye avansı olarak tahsil edilen tutarlardan, sermaye taahhütlerine karşılık olarak mahsup edilmesine karar verilmesi sonrasında olağanüstü genel kurul yapılmasına karar verildiği açıklandı.

SMRTG – Şirket ile yurtiçinde yerleşik iki farklı müşteri arasında toplam 1,3 milyon dolar bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

TDGYO – İstanbul Sultanbeyli’deki 14.241 m2’lik arsanın 94,4 milyon TL’ye satıldığı ve satış sonucunda 50,9 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

TRCAS – Şirketin %30 iştiraki Shell & Turcas ile TOGG'un tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim sunmak üzere kurduğu Trugo şirketi arasında yüksek hızlı sarj cihazı yatırımı ile ilgili olarak İş Birliği Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.