Şirket haberleri

Şirket haberleri

ANSGR – Ocak – Eylül döneminde prim üretiminin %117,1 oranında artarak 15,5 milyar TL’ye yükseldi. AKGFY – Şirket portföyünde yer alan otellerin euro bazında en yüksek kira gelirini Eylül 2022’de gerçekleştirdiği açıklandı....

ANSGR – Ocak – Eylül döneminde prim üretiminin %117,1 oranında artarak 15,5 milyar TL’ye yükseldi.
AKGFY – Şirket portföyünde yer alan otellerin euro bazında en yüksek kira gelirini Eylül 2022’de gerçekleştirdiği açıklandı.
AZTEK & ERCB & GESAN & KLRHO & KRSTL – VBTS kapsamında şirket paylarına 17 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
BMSCH – Yalova Makine İhtisas OSB'de arsa alımına karar verildiği açıklandı.
ENSRI – Şirketin Güney Kore’nin Seul şehrinde showroom ve irtibat ofisi açılmasına karar verildiği açıklandı.
EUREN – 14,7 MW’lık GES yatırımının devam ettiği, 11,1 MW’lik kısmının 2022 yıl sonuna kadar devreye alınmasının planlandığı açıklanırken,  ilave 19 MW’lık daha GES kararı alındığı ve toplam yatırım bedelinin 14 – 16 milyon dolar olmasının tahmin edildiği belirtildi.
FLAP – Ankara Çankaya’daki 684 m2’lik taşınmazın 18,8 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.
FROTO – Şirketin Craiova fabrikasında 13 Ekim tarihinde araç ve motor üretimine verilen kısa süreli ara söz konusu tedarik probleminin devam etmesi sebebiyle 21 Ekim tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.
GESAN –
Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower’ın Portekiz’de yerleşik bir firmadan 1,28 milyon dolarlık OG Hücre, Transformatör, Köşk ve AG Pano siparişi alınması sonrasında, ek anlaşma ile 0,40 milyon dolarlık sipariş alındığı, toplam sipariş bedelinin 1,7 milyon dolara yükseldiği açıklandı.
Europower Enerji tarafından ENJSA’ya bağlı bağlı dağıtım şirketlerinin açmış olduğu iki ihaleye katılarak toplam 1,3 milyon dolarlık teklifle ihalelerde en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.
GLBMD – 80 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GLYHO – Global Ports Holding limanlarına gelen gemi sayısının mevcutta 3.346 olması sonrasında 2023 yılı için toplam 4.538 gemi rezervasyonu alındığı ve 2023 için 11 milyonun üzerinde yolcu beklendiği açıklandı.
GOZDE – Saha Kurumsal tarafından şirketin uzun vadeli ulusal  notunun (TR) A, kısa vadeli ulusal notun (TR) A1 ve not görünümlerinin Stabil olarak  belirlendiği açıklandı. 
ISGYO & TSKB – Şirket paylarında gerçekleşen açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralı uygulamasının sonlandırıldığı açıklandı.
INFO – 91 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.
KARSN – Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikada Renault Megane üretimi yapan tüm hatlarda tek vardiyadan ikili vardiya çalışma düzenine geçildiği açıklandı.
KARTN – Türkiye Selüloz Kağıt, Ağaç ve Mamulleri İşçileri Sendikası ile yeniden 2 yıllık dönem için sözleşme yapmak üzere Resmi Arabuluculuk safhasında devam eden görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı açıklandı.
KRGYO – Şirkete ait Sarıyer Kilyos’taki 8.841 m2’lık taşınmazın yarısına yakın kısmının imar planında yol, park ve ilköğretim tesis alanı olarak ayrılmasına rağmen kamulaştırılmamış olması nedeniyle ilgili kurumlar aleyhine tazminat davası açıldığı belirtildi.
KONTR – 10 milyon TL sermayeli şirketin %75 pay sahibi olduğu Mcfly Robot Teknolojileri unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tescile edildiği açıklandı.
KGYO – İstanbul Şişli’de yer alan dairenin 15,2 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği, satış sonucunda 1,0 milyon TL kar elde edilmesi beklendiği açıklandı.
KNFRT – Şirketin ürün portföyüne tahıl bitki grubu ürünlerinin eklendiği açıklandı.
MIATK – Şirket tarafından Seda Yekeler – The Language and Culture Company iş birliğiyle yatırım yapma kararı alındığı açıklandı.
PNSUT – 1,2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.
SMRTG – Şirketin İzmir’de yapacağı yaklaşık 7,6 milyar TL’lik 2.408 MW/Yıl kapasiteli fotovoltaik güneş paneli üretim tesisi yatırımı kapsamında Bakanlığa yapılan teşvik başvurunun onaylandığı açıklandı.
SISE – 179 gün vadeli 1,3 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.
TAVHL – Şirketin Nahco Management ve Planet Project  tarafından oluşturulan konsorsiyum ile Nijerya'da faaliyet gösteren Lagos Havalimanı'nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin  20 yıl süreyle işletilmesi ve geliştirilmesi için açılan ihaleye teklif sunması sonrasında, konsorsiyumun tercih edilen işletmeci olarak belirlendiği açıklandı.
TURSG – Ocak – Eylül döneminde prim üretiminin %109 oranında artarak 16,1 milyar TL’ye yükseldi.
USAK – 3 adet pişirme fırınının soğutma işlemi tamamlanarak kapatıldığı açıklandı.
ZOREN – Şirketin, %100 bağlı ortaklığı Rarik Turkison Enerji’yi devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşmesi işlemlerine başlanmasına karar verildiği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.