Şirket haberleri

Şirket haberleri

AGHOL – 370 gün vadeli 625 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi. AKBNK – 540 gün vadeli 500 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi. ALCTL – Şirket ile TTKOM arasında 4,7 milyon dolar tutarında PON ürünlerine ilişkin satış,...

AGHOL – 370 gün vadeli 625 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

AKBNK – 540 gün vadeli 500 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

ALCTL – Şirket ile TTKOM arasında 4,7 milyon dolar tutarında PON ürünlerine ilişkin satış, bakım ve destek hizmetlerini içeren yeni iş emri imzalandığı açıklandı.

ALMAD – Tekirdağ Malkara’daki 7.164 m2’ye karşılık gelen arsaların 0,43 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

BARMA & DOKTA & IDEAS & LINK & YEOTK – VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

BAYRK –

Turgut Bayrak’a ait 2.080.510 adet A grubu imtiyazlı payların ve 2.873.980 adet B grubu halka açık payların pay başına 7 TL’den Bilal Naz’a toplam 34,7 milyon TL bedel ile satılmasına,

İlker Arabacı’ya ait 52.725 adet A grubu imtiyazlı payların ve 342.875 adet B grubu halka açık payların pay başına 7 TL’den Bilal Naz’a toplam 2,8 milyon TL bedel ile satılmasına karar verilmesi sonrası devri sonrasında devir işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

BEYAZ – 182 gün vadeli 30 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

CASA – Şirketin Selçuk Konya ,Osmangazi Bursa ve Esenyurt İstanbul istasyonlarının kalan 7 yıllık işletme haklarının toplam 43,1 milyon TL bedel ile şirketin ilişkili taraf borcunun itfası amacıyla alacak mahsup yolu ile devredildiği açıklandı.

CEMAS – Şirketin bağlı ortaklığı Özışık İnşaat ve Enerji’nin unvanının unvanı Özışık İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım olarak değiştirildiği açıklandı.

ECILC – Şirket ile Amgen İlaç arasında, Gensenta İlaç’ın sermayesinin %99,96'sına karşılık gelen payların 135 milyon dolar karşılığında satın alınmasına ilişkin Hisse Alım – Satım Sözleşmesi imzalandığı açıklanması sonrasında, hisse devri için Rekabet Kurumu onayının alındığı açıklandı.

EKGYO –

İstanbul Sarıyer’deki taşınmazın 57.600 m2'lik kısmının 600 milyon TL bedel üzerinden satın alınmasına ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile protokol imzalandığı açıklandı.

Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Üsküdar Çamlıca Kentsel Dönüşüm 1. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri'nin Yer Tesliminin Yüklenici ile yapıldığı açıklandı.

ENSRI – Şirketin Tekirdağ’daki fabrikasının 2.885 m2’lik çatı alanına güneş enerjisi yatırımı için teklif alınmasına karar verildiği açıklandı.

EMKEL – Yurt içi ve yurt dışında Eylül ayında toplam 16,0 milyon TL tutarında sipariş alındığı açıklandı.

GZNMI – 500 milyon TL sermayeli Q Yatırım Bankası’ının kuruluş izni kapsamında yapılan başvurunun BDDK tarafından onaylandığı medyada yer aldı.

ETYAT – VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

GLBMD – 160 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

HALKB – 91 gün vadeli 1,3 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

ISCTR – 102 gün vadeli 314,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

INVEO & GEDIK – Inveo Yatırım Bankası’nın sermayesinin 300 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

IMASM – Şirketle Afrika kıtasındaki bir müşterimiz arasında 720 ton/gün kapasiteli yem değirmeni tesisi kurulum ve devreye alınması 1,3 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

KONTR – TCDD tarafından düzenlenen Trafo Merkezlerinin MYT Sistemine Dahil Edilmesi İşi ihalesine verilen 54,8 milyon TL’lik teklifin en iyi teklif olduğu açıklandı.

KOZAL – Koza Ltd’nin İngiltere’de devam eden davasında, Kayyumların ve yönetim kurulu üyelerinin atamalarının Türk iç hukuk düzenini ilgilendirdiği, İngiliz mahkemeleri tarafından değerlendirilmesi gereken bir konu olmadığının açıklanması sonrasında temyiz yoluna başvurulduğu ve Koza Altın kayyımlarının yetkisinin İngiliz mahkemeleri tarafından kabul edildiği açıklandı.

TUPRS – 5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

VAKBN – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

YEOTK – Şirket ile Atlas Enerji arasında İskenderun’daki Termik Elektrik Santrali'nin çatılarına kurulacak çatı tipi GES için 0,81 milyon dolar bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

YKBNK – 129 gün vadeli 363 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ZOREN –

127 gün vadeli 230,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

378 gün vadeli 87,7 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.