Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

ELITE…Yönetim Kurul 18.10.2022 tarih ve 2022/014 sayılı toplantısında; Şirket Almanya'da kurulu bulunan, sermayesinin tamamına sahip olduğumuz ve halen tasfiye halinde olan bağlı ortaklığımız Elite Naturel Gmbh Ltd.'in, i. Gerek...

ELITE…Yönetim Kurul 18.10.2022 tarih ve 2022/014 sayılı toplantısında; Şirket Almanya'da kurulu bulunan, sermayesinin tamamına sahip olduğumuz ve halen tasfiye halinde olan bağlı ortaklığımız Elite Naturel Gmbh Ltd.'in, i. Gerek Almanya'ya gerekse AB'ye olan satışları artırmak, ii. AB'ye dahil ülkelerde yapılan fuar ve tanıtımlara daha yoğun ve etkili katılım sağlamak, iii. Artan ve gelecekte artması beklenen operasyonları daha iyi yönetmek, amacıyla tekrar faal hale getirilmesine toplantıya katılanların oybirliğiyle karar vermiştir.Elite Naturel Gmbh Ltd. %100 bağlı ortaklığımız olduğundan, finansal tabloları şirketimiz ile konsolide edilecektir.

EKGYO…İstanbul Başakşehir Hoşdere 7. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici AYDUR Yapı A.Ş. ile 14.10.2022 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme değerleri aşağıdaki gibidir; Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) : 2.870.000.000 TL Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı : %30,00 Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) : 861.000.000 TL

EKGYO.. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Beyoğlu Okmeydanı Kentsel Dönüşüm 1. Etap 1. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. & Okyanus Enerji Üretim İnş. A.Ş. İş Ortaklığı ile 13.10.2022 tarihinde imzalanmıştır.Sözleşme Bedeli: 789.000.000 TL + KDV'dir.

EKGYO…Şirket projelerinden "İstanbul Avcılar Firuzköy 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nin Yer Teslimi, Yüklenici "CEVAHİR Yapı San. Turz. ve Tic. A.Ş. & HB Grup İnş. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı" na 15.10.2022 Cumartesi günü yapılmıştır.

BAKAB… Yönetim Kurulu 18.10.2022 tarihli toplantısında, ana ortağımız Bakioğlu Holding A.Ş.'nin garantör sıfatıyla ve aralarında Şirket de bulunduğu ambalaj grubu şirketlerimiz ile, uzun vadeli borçlanma ve yeni finansal kaynaklar yaratma stratejimiz doğrultusunda, HSBC Bank A.Ş liderliğinde 5 Banka arasında, 4 yıl vadeli 6 ayda bir faiz ödemeli bir sendikasyon kredi sözleşmesi akdedilmesine karar verilmiş olup, bu kapsam dahilinde Şirketimizin kullanacağı toplam nakdi kredi tutarı 27,084,689 Avro'dur.

ESEN… Şirket güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile Mercedes Benz Türk A.Ş arasında "Mercedes Genel Müdürlük Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali" kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacaktır. Sözleşme bedeli KDV hariç 3.420.902,00 USD'dir (63.513.493 TL+KDV).

ORGE… Şirket, İstanbul ilinde inşa edilecek Göncay Plastik Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi'nin anahtar teslim kurulum işlerine yönelik olarak verdiği 1.335.281 USD+KDV tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirketimiz lehine sonuçlandığı İşveren Göncay Plastik San. ve Tic. A.Ş. tarafından Şirketimize bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. İşin 120 günde tamamlanması planlanmaktadır.

GESAN… Şirket, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti (Azerbaycan) Maliye Bakanlığı ile ülkenin ilk Rüzgar Enerjisi Santrali olacak 11,5 MW gücündeki RES Projesinin ‘'Rüzgar türbini dahil tüm ekipmanların tedariği, elektrifikasyonu, montajı ve otomasyonu ile şebekeye bağlantısı işi'' için anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli 18.100.000, -Euro'dur. (Onsekizmilyonyüzbin, Euro) (Güncel baz Euro/TL kuru ile anlaşma bedeli 331.230.000, -TL'dir.)

Kaynak A1 Capital

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.