Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

EUREN…Şirket hali hazırda 14,7 Megawattlık güneş enerjisi santrali yatırımı devam etmektedir.Devam eden yatırımın 11,1 Megawattlık kısmının 2022 yıl sonuna kadar devreye alınması planlanmaktadır. Mevcut yatırımların toplam...

EUREN…Şirket hali hazırda 14,7 Megawattlık güneş enerjisi santrali yatırımı devam etmektedir.Devam eden yatırımın 11,1 Megawattlık kısmının 2022 yıl sonuna kadar devreye alınması planlanmaktadır. Mevcut yatırımların toplam elektrik tüketimimizin %27'sini karşılamaktadır .Yönetim Kurulu 17.10.2022 tarihinde toplanarak kalan elektrik tüketimi ihtiyaçları için ilave 19 Megawattlık daha güneş enerjisi santrali yatırımı kararı almıştır. Toplam yatırım bedelinin 14-16 milyon USD olacağı tahmin edilmektedir. Bu yatırımla birlikte toplam kurulu gücün 33 Megawatta çıkması ve elektrik tüketimimizin %60-65 ini karşılaması öngörülmektedir. Yatırımla ilgili tedarikçi görüşmeleri, satın almaları ve projelendirilmesi için Genel Müdür Sn.Adem DOĞAR'ın yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

MIATK…Şirket Metaverse ve Mobil Uygulama altyapısıyla desteklenen, uluslararası platformlarda yayınlanacak olan ve 12 dilde hizmet verecek Dil Edindirme Uygulaması kapsamında, Seda Yekeler-The Language and Culture Company iş birliğiyle yatırım yapma kararı almıştır.Bu kapsamda, kullanıcıların ve kurumların bulundukları ortamlardan bağımsız olarak, çeşitli testler sonucu kendilerine atanan özel çalışma ve ders programları aracılığıyla en etkin dil edinimini sağlamak hedeflenmektedir.

ENSRI…Yönetim Kurulu'nun 17.10.2022 tarihli kararı ile ; Şirket satış ağını genişletmek maksadıyla Güney Kore – Seul ‘de showroom ve irtibat ofisi açılmasına karar verilmiştir.

KNFRT…Şirket 100% iştiraki Konfrut AG Tarım A.Ş., faaliyet göstermekte olduğu üç ana iş biriminden Zirai Hammadde Üretim ve Tedariki İş Birimi altında 2021 yılında başlatmış olduğu sözleşmeli hammadde tedarikindeki büyümesini, 2022 yılı üretim sezonunda devam ettirmektedir. Şirket, Ekim 2022 itibarıyla Konya Karapınar bölgesinde 1400 dönümlük alanda, 850 ton malt üretimine uygun kalitedeki arpa üretimi icin sözleşmeli tarım anlaşması imzalayarak ürün portföyüne tahıl bitki grubu ürünlerini de katmıştır. Sözleşmeli tarım, sürdürülebilir tarımın Türkiye'de geliştirilmesi için temel adımlardan biri olup, Şirketimizin sahadaki uzman kadrosu ve lojistik altyapısı ile önümüzdeki dönemde vereceği hizmetler çeşitlenerek devam edecektir.

FLAP…30.03.2021 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'nda açıkladığımız, Sermaye Piyasası Kurulu onaylı izahnamede belirtilen yatırımlardan, gayrimenkul projesi gerçekleştirmek amacıyla, 8.094.736,60 TL'lik kısmının sermaye artırımından elde edilen fondan kullanılmak üzere, Ankara İli Çankaya İlçesi Kazım Özalp Mahallesi'nde bulunan 684 metrekare taşınmazın 18.750.000,00 TL bedelle satın alınmasına, Şirketimiz Yönetim Kurulu toplantısında karar verilmiş ve satın alma işlemleri tamamlanmıştır.

TAVHL…Şirket, Nahco Management Services Ltd ve Planet Project Limited tarafından oluşturulan konsorsiyum (Konsorsiyum) ile, Nijerya'da faaliyet gösteren Lagos Havalimanı'nın dış hat yolcu ve kargo terminallerinin 20 yıl süreyle işletilmesi ve geliştirilmesi için açılan ihaleye teklif sunduğuna ilişkin açıklamayı 19 Eylül 2022 tarihinde kamuoyu ile paylaşmıştık. Nijerya Federal Havalimanları Otoritesi (NFHO) tarafından yapılan açıklamaya göre Konsorsiyum "tercih edilen işletmeci" olarak seçilmiştir. Bu seçim gerekli resmi onayların alınmasına tabidir.

 

Kaynak A1 Capital

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.