Jim Rogers: "Çin 21. yüzyılın en başarılı ülkesi olacak"

Jim Rogers: "Çin 21. yüzyılın en başarılı ülkesi olacak"

Kuantum Fon Grubu’nun eski ortağı Jim Rogers, verdiği röportajda, geçtiğimiz 40 yılda hiçbir ülkenin Çin kadar hızlı, güçlü ve istikrarlı gelişmediğini belirtti. Jim Rogers, kalkınma sürecinde tüm ülkelerin sorun yaşadığını,...

Kuantum Fon Grubu’nun eski ortağı Jim Rogers, verdiği röportajda, geçtiğimiz 40 yılda hiçbir ülkenin Çin kadar hızlı, güçlü ve istikrarlı gelişmediğini belirtti.

Jim Rogers, kalkınma sürecinde tüm ülkelerin sorun yaşadığını, ancak en başarılı ülkenin Çin olduğunu kaydetti.

“Emtia Kralı” olarak anılan Rogers, Warren Buffett ve George Soros ile birlikte dünyanın en büyük üç yatırımcısından biri olarak kabul ediliyor.

Rogers, Çin’in çok başarılı mühendisler yetiştirdiği için gelecekte teknoloji alanında lider olacağını düşünüyor.

Çin-ABD ilişkilerini istikrarsız olarak nitelendiren Jim Rogers, ticari sürtüşmelerin sınırlandırılması gerektiğini belirtti.

ABD’nin Çin’e ek tarifeler ve kısıtlamalar getirmeye başladığında Çin’in de harekete geçmek zorunda kaldığını ifade eden Jim Rogers, dünyanın en büyük ticaret ülkeleri olarak ABD ve Çin’in sorun yaşaması durumunda diğer ülkelerin de sorunlarla karşı karşıya bulunacağına dikkat çekti.

Çin hisselerini çocuklarına bırakacağını dile getiren Rogers, 50 yıl sonra çocuklarının borsaya bakarak kendisini ‘‘çok akıllı’’ olarak hatırlayacaklarını kaydetti.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.