Esas Sosyal Programları’nın başarısı ülke sınırlarını aştı

Esas Sosyal Programları’nın başarısı ülke sınırlarını aştı

Esas Sosyal, iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan 19. Stevie International Business Awards’da Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Kategorisi’nde Gümüş Ödüle layık görüldü. Londra’da düzenlenen törende...

Esas Sosyal, iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan 19. Stevie International Business Awards’da Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Kategorisi’nde Gümüş Ödüle layık görüldü. Londra’da düzenlenen törende ödül, Esas Sosyal adına Emine Sabancı Kamışlı’ya takdim edildi.           

Esas Holding’in değerlerini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonu ile birleştirerek gençlere fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Esas Sosyal; 2015 yılından bu yana eğitimli genç işsizliğine odaklanarak, sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar ile ülke kalkınmasına katkı sağlıyor. Esas Sosyal; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık anlayışıyla hayata geçirdiği Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat ve Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programları ile gençlerin akranlarıyla eşit şartlara sahip olarak istihdama katılmalarını amaçlıyor.

Esas Sosyal, işverenlerce daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden yeni mezun gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerinde karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirdiği programlarıyla eğitimli genç işsizliği konusunda çözüm modelleri üretiyor. Bu programlar sayesinde gençleri daha donanımlı hale getiriyor, istihdama katılmaları için kapı açıyor ve kariyer hayatlarında karşılarına çıkan yabancı dil yetkinliği sorununu çözmek için gençlere destek oluyor. Esas Sosyal; farklı sektördeki kişi ve kurumları bir araya getirerek aralarında kurumsal destekçiler, sivil toplum kuruluşları, katılımcılar, mezunlar, mentorlar, İK profesyonelleri ve eğitmenlerin de olduğu 3.000 kişiyi aşkın ekosistem kapsamında güçlerini birleştirerek genç işsizliği konusunda yarattığı sosyal faydayı sürdürülebilir kılıyor.

67 ülkeden 3.700’den fazla başvurunun değerlendirildiği iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan 19. Stevie International Business Awards’da Esas Sosyal’in gençlere fırsat eşitliği yarattığı sosyal yatırım programları “Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” kategorisinde Gümüş Stevie’ye layık görüldü. 15 Ekim Cumartesi günü Londra’da düzenlenen ödül törenine Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı ve Esas Sosyal Direktörü Özlem Akgün Eşmeler katıldılar.

Bu yıl içinde ulusal ve uluslararası olmak üzere 4 önemli ödül almaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı; “Toplumsal sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla Esas Holding’in sosyal yatırım birimi olarak kurulan Esas Sosyal’in tüm faaliyetleri “çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık” anlayışımıza dayanıyor. Esas Sosyal olarak fayda yaratma yolunda gençlere istihdamda fırsat eşitliği sağlıyor, üniversiteli gençlerin işe geçiş sürecinde karşılaştıkları zorluklara çözüm modeli geliştirmeye odaklanıyoruz. Çeşitlilik, kapsayıcılık ve fırsat eşitliği yaratma yolculuğumuzun en önemli uluslararası ödüllerden birine layık görülmesi bizim için çok büyük bir gurur ve daha fazla gence okuldan işe geçiş süreçlerinde fırsat eşitliği sağlama sürecimizde önemli bir motivasyon kaynağı oldu. Bu ödülü almamızda emeği geçen tüm Esas Sosyal ekibine ve ekosistemimize teşekkür ederim” dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.