Emtia ve para piyasası

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün satış baskısı tekrar etkili olurken, %1.36 oranında değer kaybı ile 89.60$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Etkili olan satışlar ile 22 günlük ortalamanın da geçtiği yer olan 90$ seviyesinin altına...

BRENT Brent Petrol’de dün satış baskısı tekrar etkili olurken, %1.36 oranında değer kaybı ile 89.60$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Etkili olan satışlar ile 22 günlük ortalamanın da geçtiği yer olan 90$ seviyesinin altına inilmiş olması güç kaybının sürebileceğini gösteriyor. Teknik göstergelerde bozulma devam ederen, 86.90$ seviyesini artık ara destek olarak takip edeceğiz. Bu desteğe yaklaşan hareketler sonrasında tepki denemeleri görebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons Altın dün dar bantta hareket etti ve %0.09 oranında sınırlı yükseliş ile 1652.16$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. 1640$ seviyesinin üzerinde tutunma çabası sürmesine rağmen tepki denemeleri şimdilik zayıf kalıyor. Teknik göstergelere baktığımızda ise zayıf görünümün sürdüğünü görüyoruz. 1680$ seviyesi yaşanabilecek tepki hareketlerinde ilk direnç noktası olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da dünü %0.11 oranında sınırlı değer kazanımı ile 987.27TL seviyesinden kapanış gerçekleşti. Kısa vadeli teknik göstergelerde hafif toparlanma görülürken, 980TL seviyesi ilk destek konumun koruyor. Bu desteğinin üzerinde tutunma çabası ile birlikte tepki hareketlerini görebiliriz. Ancak bu desteğin kırılması güç kaybının tekrar artıracaktır. Tepki denemelerinin güç kazanabilmesi için ise 994$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de zayıf tepki denemeleri görülürken, %0.36 oranında değer kazanımı 18.73 ’dan kapanış gerçekleşti. Kısa vadeli göstergelerin toparlanıyor olması tepki potansiyelini artırıyor. 18.20$ seviyesinin üzerinde tutunma çabası ile birlikte tepki atakları görebiliriz. Yaşanabilecek yükseliş denemelerinde ise 20.00 ve 20.88 seviyeleri kısa vadeli üst dirençler olarak takip edilebilir.

EUR/USD Euro/USD paritesi önceki gün yaşanan hızlı hareket sonrasında dün dar bantta hareket etti ve %0.18 oranında değer kazanımı ile 0.9860 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerde pozitif görünüm korunuyor. Etkili olan yükseliş hareketinde 0.99 ilk önemli direnç olarak takip edilebilir. Trend direnci olan bu seviyenin aşılması harekete ivme kazandıracaktır.

DXY DXY endeksinde destek oluşturma çabası sürerklen, dün %0.06 oranında sınırlı düşüş ile 111.97 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Göstergelerdeki zayıf görünüme rağmen, destek oluşturma çabası dikkat çekiyor. 22 günlük ortalamanın geçtiği yer olan 112.30 seviyesinin tekrar çıkılabilmesi tepki hareketlerine ivme kazandıracaktır. Yaşanabilecek tepki yükselişlerinde ise 115 seviyesi ilk önemli direnç noktası olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.