Damla sulama çözümlerinde sektörünün lideri NETAFIM Türkiye 25 yaşında

Damla sulama çözümlerinde sektörünün lideri NETAFIM Türkiye 25 yaşında

Tarımda daha sürdürülebilir bir gelecek için 1965’de kurulan, akıllı sulama çözümlerinde dünya lideri NETAFIM, 25 yıldır Türkiye’de tarımın geleceğine yön, toprağa can veriyor. Tarımda yeniliklerin ve dijital tarımın...

Tarımda daha sürdürülebilir bir gelecek için 1965’de kurulan, akıllı sulama çözümlerinde dünya lideri NETAFIM, 25 yıldır Türkiye’de tarımın geleceğine yön, toprağa can veriyor.

Tarımda yeniliklerin ve dijital tarımın öncüsü NETAFIM, 1997 yılında aldığı global yatırım kararıyla Türkiye’de faaliyete geçti. NETAFIM Türkiye, 2010 yılında Adana’da 60 dekarlık açık alanda kurulan fabrikasında damla sulama boruları üretimine başladı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sektörünün lideri olan NETAFIM, Orta Asya pazarının da ürün tedariki, satış ve agronomik hizmet operasyonunu Türkiye’den yürütüyor. NETAFIM Türkiye tarafından üretilen sulama sistemleri, başta Özbekistan olmak üzere, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve diğer Orta Asya ülkelerindeki üreticilere ulaştırılıyor.

Türkiye ve Orta Asya operasyonu, NETAFIM Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Pınar Parmaksız’ın liderliğinde, 245 kişilik ekip tarafından yönetiliyor. NETAFIM, ülke genelindeki165 bayi ve 250’den fazla alt bayisi ile kendi sektöründeki en büyük satış ve destek ağına sahip.

NETAFIM Türkiye’nin geniş ürün ve servis portföyü içerisinde, toprak üstü ve toprak altı damla sulama borularının yanı sıra sera çözümleri, otomatik ve yarı otomatik filtreler, sprinkler, hassas dozajlama ve bitki besleme otomasyon ürünleri, yapay zekaya sahip sulama, izleme ve kontrol sistemleri bulunmaktadır.

NETAFIM, global ölçekte 18 ülkede üretimini sürdürüyor. 1,12 milyar doları aşan cirosuyla ve toplamda 4.500 çalışanıyla, yine 8,8 milyar dolarlık yıllık ciro gerçekleştiren Orbia grubunun önde gelen firmalarından olan NETAFIM’in ürünleri, 110’dan fazla ülkede kullanılıyor. NETAFIM’in akıllı sulama çözümleri pazarındaki payının %30’uaştığı ve global pazar lideri olduğu vurgulanıyor. NETAFIM’in en güçlü olduğu pazarların Türkiye, ABD, Latin Amerika, Hindistan ve Avrupa ülkeleri olduğu belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.