Boğaziçi Ventures’tan yeni yatırım: Perculus

Boğaziçi Ventures’tan yeni yatırım: Perculus

Teknoloji girişimlerine yatırım yapan Boğaziçi Ventures’ın son yatırımı Perculus firmasına. Perculus uzaktan eğitimde bir eğitmenin ihtiyacı olan bütün araçları bünyesinde barındıran, online eğitimin daha canlı ve eğlenceli...

Teknoloji girişimlerine yatırım yapan Boğaziçi Ventures’ın son yatırımı Perculus firmasına. Perculus uzaktan eğitimde bir eğitmenin ihtiyacı olan bütün araçları bünyesinde barındıran, online eğitimin daha canlı ve eğlenceli geçmesine olanak sağlayan yeni nesil bir dijital eğitim aracı. Zafer Gürel önderliğinde geliştirilme süreci 2008 yılında başlayan Perculus, pandemi sonrası çok daha yaygınlaşan uzaktan eğitim için kullanıcı yönetimi, raporlama, içerik barındırma ve eğitsel aktiviteler alanında eğitmene gerekli araçları sunuyor. Her yıl sektöründe önde gelen eğitmenlerden aldığı geri bildirimler ile bünyesine yeni özellikler katan Perculus, akademik eğitimden kurumsal eğitimlere kadar bireysel eğitmenler ve kurumlar tarafından kullanılabiliyor. Farklı eğitim tiplerine uygun özellikleri  olan  Perculus, eğitmenin ya da kurumun tercihine göre de kişiselleştirilebiliyor.

Perculus’a 400K USD yatırım yapan Boğaziçi Ventures İcra Kurulu Başkanı Barış Özistek, “Özellikle pandemi sonrası artan online etkileşim alışkanlıklarına eğitim alanında üst düzey çözümler sunan Perculus, kısa sürede global arenada kendi sektörünün önemli oyuncularından biri konumuna gelecektir” dedi. Özistek, ekibe güvendiğini ve birlikte hayalini kurdukları planların en kısa sürede hayata geçeceğine inancının tam olduğunu da sözlerine ekledi.

Ülkemizde eğitim sektörünün öncü firmalarından Enocta’nın da yatırımcılarından olduğu Perculus, dijital eğitim sektöründe hızla tercih edilen bir marka haline geldi.

Enocta CEO’su Ahmet Hançer “Edtech genel olarak dünyadaki önemli yatırım alanlarından biri;bizim de bu alanda birçok girişimimiz ve yatırımımız var.Gerek pandemi sürecinde Perculus’un yoğun bir şekilde kullanımı, gerekse eğitim dikeyindeki önemli bir ihtiyacı karşılaması Perculus’a yatırımları artırmamızdaki en önemli etken oldu.Perculus bizim çok inandığımız bir ürün, bu nedenle şirketleşmesi ve yoluna odaklanarak devam etmesi en büyük arzumuzdu” dedi.

Perculus kurucularından ve Genel Müdürü Cem Atacık ise, “BV’nin de aramıza katılması ile çok daha güçlendik. Artık canlı eğitimi dünya genelinde daha eğlenceli ve eğitici hale getirmek için çok daha hızlı adımlar atacağız. Perculus olarak Türkiye’de yakaladığımız başarıyı tüm dünyaya yaymaya hazırız” dedi.

Perculus, 350 müşterisi aracılığıyla yılda 2 milyon katılımcıyla beraber, bire bir eğitimlerden 1000 kişilik webinarlara kadar oturumlara ev sahipliği yapmaktadır. Yeni versiyon ürününü yayınlayan Perculus kullanıcı deneyimini iyileştirerek, Perculus'u eğitsel aktivite geliştirilen bir platform haline getiren özellikleri ile uluslararası ölçeklenebilirliğini artırarak dünya çapında eğitimcilerin vazgeçilmez bir aracı haline gelmeyi hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.