Altın altı seansın ardından yeşile döndü

Altın altı seansın ardından yeşile döndü

Altın altı işlem günün ardından ilk defa dünkü seansta yeşilde bir kapanış yapmış oldu. 1666 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, seans boyu 15 dolar/ons bant içerisinde hareket etti. Seans başlangıcında satış...

Altın altı işlem günün ardından ilk defa dünkü seansta yeşilde bir kapanış yapmış oldu. 1666 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, seans boyu 15 dolar/ons bant içerisinde hareket etti. Seans başlangıcında satış baskısını üzerinde hisseden sarı maden, 1661 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek seansın en düşük seviyesini kaydetti. Günün kritik gelişmesi FOMC toplantı tutanakları takip edilirken, açıklama sonrası altın hareketlilik kazandı. Tutanaklarda şahin tutumun sürdüğüne dair sinyaller gözlemlenirken, enflasyonun kontrol altına alınması için gerekirse daha da şahinleşebileceğine vurgu yapıldı. Altın bu gelişmelere rağmen günü artıda kapatmayı başararak seansı 1678 dolar/onstan tamamlayarak yüzde 0,4 kazancı hanesine yazdı. 

Gümüş ise altının aksine kırmızıda günü tamamlayarak, dördüncü seansı da üst üste kayıpla kapatmış oldu. 19,15 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 18,86 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 0,7 kaybı hanesine yazdı.

Platin de dünkü seansı kayıpla tamamlarken, 900 dolar/onsun altına işlem görmeye devam etti. 895 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 889 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 0,6 kaybı hanesine yazdı.

Paladyum dünkü seansta 2094 dolar/onsla son üç haftanın en düşük seviyesini kaydetmesine rağmen, seansı artıda kapatmayı başararak kazançlı bir günü geride bıraktı. 2118 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum,2129 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 0,5 kazancı hanesine yazmış oldu.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 9 dolar/onsla gerçekleşerek işlem pirimler devam etti. Hacim açısından ortalama bir seans geride kalırken toplamda 1.991 kg altın, 20 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.