Suzuki, kurumsal girişim sermayesi fonu SGV’yi tanıttı

Suzuki, kurumsal girişim sermayesi fonu SGV’yi tanıttı

Suzuki Motor Corporation, Silikon Vadisi merkezli kurumsal risk sermayesi fonu olan Suzuki Global Ventures’ın (SGV) Ekim 2022 itibariyle pazara sunulduğunu açıkladı. Suzuki, müşterilerin ve toplumun talep ettiği ve hak ettiği değerleri...

Suzuki Motor Corporation, Silikon Vadisi merkezli kurumsal risk sermayesi fonu olan Suzuki Global Ventures’ın (SGV) Ekim 2022 itibariyle pazara sunulduğunu açıkladı.

Suzuki, müşterilerin ve toplumun talep ettiği ve hak ettiği değerleri sağlamak için SGV’yi devreye aldı. Bu yapının, Suzuki ve start-up’lar arasındaki ortak üretim faaliyetlerini hızlandırması, yeni iş ve iş modellerini oluşturması planlanıyor.

Suzuki, SGV’yi start-up ekosisteminin erişim noktası yaparak, küresel çapta müşterilerin ve toplumun karşılaştığı sorunları ele alacak yatırımlar yapmayı hedefliyor.

Ayrıca, SGV’nin şirketler ve start-up’lar arasında bir işbirliği ve inovasyon ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunması öngörülüyor.

Suzuki Motor Corporation Başkanı Toshihiro Suzuki, yeni girişimleriyle ilgili, “Suzuki, kuruluşundan bu yana kendini müşterilerinin yerine koyarak ve onların bakış açılarını anlayarak topluma hizmet etmeyi misyon edinmiş durumda. Her zaman müşterilerin sorunlarını çözmeye çalışan temel prensibi aynen korumaya devam ediyor. Suzuki’nin misyonunu paylaşan start-up’larla işbirliği yaparak ve inovasyonlar oluşturarak sosyal sorunları ele almak için aynı adımları atmak için heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.